Microsoft, Windows 11 Uygulamalarını Güncelliyor

blank
Microsoft, Windows 11 Uygulamalarını Güncelliyor

İçerik: Microsoft, Windows 11 Uygulamalarını Güncelliyor

Microsoft, Windows 11 Uygulamalarını Güncelliyor:

Microsoft, Windows 11 ile önceden yüklenmiş olarak gelen bazı uygulamaları güncelliyor. Başlamak için, Microsoft’un Snip & Sketch uygulamasından birkaç özellik ödünç alan Snipping Tool’un yeni bir sürümünü bulacaksınız. Yazılımı etkinleştirmek için klavyenizdeki “Win”, “Shift” ve “S” tuşlarına aynı anda basın ve ardından ekranınızın yakalamak istediğiniz bölümünü seçin. Bir ekran görüntüsü yakaladığınızda, görüntüyü düzenlemenize ve açıklama eklemenize izin veren çeşitli araçlar bulacaksınız. Windows 11 ile, Ekran Alıntısı Aracı nihayet karanlık bir mod içerir ve bunu sistem temanızdan bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

Microsoft ayrıca Windows 11’deki Posta ve Takvim uygulamalarını da güncelliyor. Artık bunların, işletim sisteminin doğal bir uzantısı gibi hissetmelerine yardımcı olacak yuvarlatılmış köşelere “ve diğer ayarlamalara” sahip olduklarını fark edeceksiniz.

Son fakat kesinlikle en az değil, mütevazi hesap makinesi uygulaması Microsoft’tan biraz sevgi aldı. Artık Windows’tan bağımsız olarak ayarlayabileceğiniz bir karanlık mod da içeriyor. Şirket ayrıca GitHub üzerinde geliştirmeye daha fazla insanın katkıda bulunmasını umarak yazılımı C# ile yeniden yazdı.

Windows gelen kutusu uygulamalarının kıdemli program yöneticisi Dave Grochocki’ye göre Microsoft, “Windows 11’de gelen uygulamalar için daha da fazla güncelleme” yayınlamayı planlıyor. Şirket bu yıl Windows 11’i piyasaya sürmeden önce geleceklerin önizlemelerini arayın. Bu arada, Windows Insider Geliştirme Kanalındaysanız yeni güncellenen uygulamaları test edebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 11 Uygulamalarını Güncelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör