TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor

blank
TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor

İçerik: TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor

TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor:

TikTok’un yayınlarını temizleme kararlılığı artık genç kalabalık için uygulamasında önemli sınırlamalar içeriyor. Sosyal video hizmeti, çoğu kısıtlamayı en genç kullanıcılara uygulayarak, gençlerin videolarının görünürlüğünü sınırlandırıyor. 13 ila 15 yaş arasındaki gençler varsayılan olarak gizli olarak ayarlanmıştır ve ilk kez bir videoyu kimin görebileceğine karar vermeleri gerekir. Bunun ötesinde yayınladıkları her video için bu seçeneğe sahip olacaklar ve Duet veya Stitch özelliklerine erişimleri olmayacak.

Daha yaşlı gençler de kısıtlamalar görecekler. TikTok, hizmete ilk kez katılan 16 ve 17 yaşındakiler için Direkt Mesajları varsayılan olarak kapatacak ve mevcut kullanıcılardan daha önce DM’leri denemedilerse ayarlarını gözden geçirmelerini isteyecek. Şirket ayrıca, daha yaşlı gençler videoları için indirmeleri etkinleştirmeden önce iki kez kontrol edecek.

Sosyal medya devi, sağlıklı kullanım alışkanlıklarını da yaygınlaştırmaya çalışacak. 16 yaşından küçük gençler için yerel saatle 21:00’den itibaren bildirimler kapatılırken, 16 ve 17 yaşındakiler uyarılarını 22:00’ye kadar alacak. Bu, teorik olarak gençlerin rahatlamasına yardımcı olacak, gece geç saatlerde zorbalıktan caydırmaktan bahsetmiyorum bile.

TikTok, gizlilik ve güvenlik çabaları için “bitiş çizgisi” olmadığını ve önümüzdeki aylarda daha fazlasının geleceğini vurguladı. Ancak odak açık – TikTok, onları herkese açık videolar ve istenmeyen mesajlar aracılığıyla bulan zorbalar, sürüngenler ve diğer tacizcilerle karşı karşıya kalan gençlerin hikayelerini istemiyor. Teoride, kısıtlamalar, genç izleyicilerin eylemlerinin sonuçlarını anlamalarına yardımcı olan TikTok’a daha yumuşak bir giriş sağlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Güvenlik Nedeniyle Videolarının Görünürlüğünü Kısıtlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör