Yeni Hybrid Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

blank
Yeni Hybrid Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

İçerik: Yeni Hybrid Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

Yeni Hybrid Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı:

Tüm sızıntılar ve alaylardan sonra, Lamborghini nihayet yeni hibrit motorlu Countach’ı duyurdu. Neyse ki, otomobil hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şey model tanımında yer alıyor: LPI 800-4. İlk bölüm Longitudinale Posteriore Ibrido’nun kısaltmasıdır ve güç aktarma sisteminin süper otomobilin arkasına doğru uzunlamasına nasıl monte edildiğine ve bunun bir hibrit olduğu gerçeğine atıfta bulunur. Bu arada iki sayı, Countach’ın V12 6.5 litrelik motoru ve 48 voltluk elektrik motorunun birlikte üretebildiği yaklaşık 802 beygir gücüne ve dört tekerlekten çekişe sahip olmasına işaret ediyor.

blank

Bütün bunlar tek bir güçlü araba yapar. Countach, saatte sıfırdan 60 mile üç saniyeden kısa sürede ve sıfırdan 124 mile dokuz saniyenin hemen altında hızlanabilir. En yüksek hıza gelince, onu saatte 221 mile itebilirsiniz ve maksimum 531 lb-ft torka sahiptir.

blank

Countach’ın elektrik motoruna güç veren bir süper kapasitördür Lamborghini, aynı ağırlıktaki bir lityum iyon pile kıyasla üç kat daha fazla güç sağladığını iddia ediyor. Otomobil üreticisi, bir V12 motorundan aldığınız güç aktarımı hissini korumak için elektrik motorunu doğrudan şanzımana monte ettiğini söylüyor.

blank

Countach LPI 800-4’ün kasasının ve dışının çoğunu karbon fiber oluşturur. Lamborghini, orijinal adaşı yerine Aventador’u anımsatan tasarım hakkında, “70’lerin ve 80’lerin ikonik Countach’ının bu on yılın seçkin bir süper spor modeline nasıl evrildiğini hayal ediyor” diyor. İçeride, CarPlay entegrasyonunu ve “Stile” etiketli bir düğmeyi içeren 8,4 inçlik bir dokunmatik ekran bulacaksınız. Üzerine basmak “ayrıcalıklı izleyicilerine Countach tasarım felsefesini açıklıyor.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Hybrid Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Citroen, CES 2022’de Yenilikçi Ulaşım Çözümlerini Paylaştı

Citroen, CES 2022’de Yenilikçi Ulaşım Çözümlerini Paylaştı: Mobilite dünyasının yenilikleri ile dikkat çekmeye devam eden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör