Zoom’un Odak Modu, Dikkatinizi Dağıtabilecek Kişileri Gizleyecek

blank
Zoom'un Odak Modu, Dikkatinizi Dağıtabilecek Kişileri Gizleyecek

İçerik: Zoom’un Odak Modu, Dikkatinizi Dağıtabilecek Kişileri Gizleyecek

Zoom’un Odak Modu, Dikkatinizi Dağıtabilecek Kişileri Gizleyecek:

Zoom, öğrencilerin sanal sınıflarda her birinin dikkatini dağıtmasını önlemek için tasarlanmış Odak Modu adlı yeni bir özelliği tanıttı. Etkinleştirildiğinde, öğretmenin tüm öğrencileri görmesini sağlar, ancak her öğrenci yalnızca öğretmeni veya ev sahibini görebilir. Bu şekilde, bir öğretmen, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmek için dersler sırasında onu etkinleştirebilir ve ardından sınıf tartışmaları için açabilir.

Öğrenciler öğretmeni görmenin yanı sıra kendi videolarını ve sunumlarını, diğer öğrencilerin adlarını ve emoji tepkilerini de görecekler. Ayar kapatıldığında, öğrenciler diğer tüm öğrencileri ve tepkilerini aşağıda gösterildiği gibi görebilirler.
Uygulama, muhtemelen ücretsiz sürümleri de dahil olmak üzere herhangi bir Zoom masaüstü istemcisinde mevcut gibi görünüyor. Bu aynı zamanda aile toplantıları, küçük işletme toplantıları ve dikkat dağıtıcı unsurları minimumda tutmanız gerekebilecek (veya yüzlerini kamerada göstermekten çekinen kişilere alan sağlamanız) gerekebilecek diğer durumlar için de faydalı olabilir. Ayarı hesabınızdaki tüm kullanıcılar için zorunlu kılmak istiyorsanız, kilitleyebilirsiniz.

blank

Bu özellik, yeni eğitim-öğretim yılı COVID-19 tehdidiyle ve özellikle Delta versiyonunun öğrencileri potansiyel olarak okullardan uzak tutmasıyla yaklaşırken geliyor. Zoom, Odak modunun yanı sıra, internet bağlantınızı kontrol etme, bir öğrenme alanı oluşturma ve aydınlatma ve diğer uygulama özellikleri hakkında bilgi edinme gibi önerilerle uzaktan eğitimin daha iyi çalışmasını sağlamak için bazı okula dönüş ipuçlarını da ayrıntılı olarak verdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom’un Odak Modu, Dikkatinizi Dağıtabilecek Kişileri Gizleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör