ASELSAN, Ukrayna’ya Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Önerdi

blank
ASELSAN, Ukrayna'ya Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Önerdi

İçerik: ASELSAN, Ukrayna’ya Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Önerdi

ASELSAN, Ukrayna’ya Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Önerdi:

ASELSAN’ın Ukrayna’ya SARP uzaktan kumandalı silah sistemlerini (UKSS) teklif ettiği iddia edildi. Savunma Ekspresi; 6 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanan haberde, ASELSAN’ın Ukrayna’ya uzaktan kumandalı silah sistemleri (UKSS) teklif ettiğini iddia etti. Haberde SARP, SARP-ZAFER ve NEFER UKSS ile ilgili teknik ve tedarik bilgileri yer aldı.

ASELSAN uzaktan kumandalı silah sistemleri 3500 adetin üzerinde satış başarısı elde etti. ASELSAN UKSS’ler; Zırhlı personel taşıyıcıları, ana muharebe tankları, devriye botları, korvetler ve fırkateynler dahil olmak üzere 21 ülkenin platformlarına entegre edildi.

Defence Express, söz konusu öneriyle ilgili olarak, “ASELSAN, yerel ihtiyaçlara en yüksek önceliği vererek, tüm dünyadaki kullanıcılarını zamanında desteklemek için küresel ölçekte mühendislik, üretim ve bakım merkezlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu bakış açısı doğrultusunda, yeni kurulan ASELSAN Ukraine LLC, öncelikle UKSS’nin endüstriyel işbirliğinden satış sonrası destek hizmetlerine kadar uzanan operasyonları yürütecek.

ASELSAN, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin güvendiği sınıfının en iyisi RCWS ile yerelleştirme fırsatları da sunuyor.” açıklamalar yaptı.

blank

SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) Özellikleri
ASELSAN UKSS ürün ailesinin üyelerinden SARP, bugün tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilerek Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaçlarını karşılıyor. Kara platformlarında yüksek isabet oranı sağlayan SARP, küçük ve orta kalibreli silahlar için geliştirildi. Etkin ateş gücü ile hassas keşif kabiliyetini birleştiren SARP sistemi, hafif ve düşük profilli kulesi sayesinde taktik kara araçlarında hem hava hem de kara tehditlerine karşı kullanılabildiği gibi yerleşim alanları ve sabit tesislerdeki asimetrik tehditlere karşı da kullanılabiliyor.

SARP, içerdiği termal ve TV kameraları ve lazer mesafe bulucu sayesinde yüksek doğrulukta balistik çözümler üretir ve gündüz/gece koşullarında kullanılabilir. Bu özelliklerinin yanı sıra atış hattı ve görüş hattı stabilizasyonu, otomatik hedef takibi ve gelişmiş balistik algoritmalara sahip SARP, hareket halindeyken yüksek hassasiyetle atış ve yönlendirme yapabilmektedir. 2020 yılında ilk kez bir Avrupa ülkesine yaptığı ihracat ile SARP’ın hizmet verdiği ülke sayısı 6’ya yükseldi.

ASELSAN’ın birçok ülkeye ihracatını yaptığı SARP UKSS ailesine Rus silah sistemlerine uyumlu yeni bir model eklendi. SARP-ZAFER NSV, taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı kullanılabildiği gibi sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı da kullanılabilir. Sisteme kullanım gereksinimlerine göre 12,7 mm NSV makineli tüfek veya 7,62 mm PKM makineli tüfek takılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN, Ukrayna’ya Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Önerdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Taarruz Uçağı HÜRJET’in Yer Testleri 2022’de Tamamlanacak

Taarruz Uçağı HÜRJET’in Yer Testleri 2022’de Tamamlanacak: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör