Boeing’in Starliner Test Uçuşu Aylarca Ertelenebilir

blank
Boeing'in Starliner Test Uçuşu Aylarca Ertelenebilir

İçerik: Boeing’in Starliner Test Uçuşu Aylarca Ertelenebilir

Boeing’in Starliner Test Uçuşu Aylarca Ertelenebilir:

Boeing’in bir Starliner test uçuşunda bir kez daha bıçaklaması aylar alabilir. Şirket, kapsülü bir Atlas V roketinden ayırıyor ve dört tahrik sistemi valfiyle ilgili bir sorunu çözmek için fabrikaya geri götürüyor. Sorun, Boeing’in 3 Ağustos’ta planlanan ikinci test uçuşunu rafa kaldırmasına neden oldu.

Boeing, Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Ticari Mürettebat ve Kargo İşleme Tesisi’ndeki valflerde “daha derin düzeyde sorun giderme” yapacak. Mühendisler, Starliner hala roketin tepesindeyken sorunu çözmeye çalıştılar – diğer dokuz valfi onarmayı başardılar. Boeing, NASA ve Atlas V yapımcısı United Launch Alliance’ın Starliner hazır olduğunda yeni bir fırlatma tarihi bulması gerekecek.

Ancak SpaceNews’in belirttiği gibi, bir sonraki test uçuşu fırsatı aylar sonra olabilir. Boeing, NASA’nın Lucy asteroit misyonu ve SpaceX’in Crew-3 misyonunun Ekim lansmanlarının yanı sıra Crew-2 uzay aracının geri dönüşünü beklemek zorunda kalabilir. Bu nedenle, Boeing valfleri hızlı bir şekilde tamir edebilse bile, Starliner’ın yanaşma limanına geri dönmesi Kasım ayı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boeing’in Starliner Test Uçuşu Aylarca Ertelenebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör