Facebook Messenger’a Aramalar için Uçtan Uca Şifreleme Geliyor

blank
Facebook Messenger'a Aramalar için Uçtan Uca Şifreleme Geliyor

İçerik: Facebook Messenger’a Aramalar için Uçtan Uca Şifreleme Geliyor

Facebook Messenger’a Aramalar için Uçtan Uca Şifreleme Geliyor:

Cuma günü Facebook, Messenger’daki sesli ve görüntülü aramalar için uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunarak, yaygın olarak kullanılan iletişim platformuna başka bir gizlilik katmanı ekledi. Facebook’un WhatsApp ve Messenger hizmetlerinde, kullanıcılar tarafından gönderilen kişisel metin mesajlarında zaten uçtan uca şifreleme var. Sosyal medya devi, mesajlaşma hizmetleri portföyüne kademeli olarak ses ve video özellikleri ekliyor. İnsanlar koronavirüs pandemisi sırasında sanal olarak iletişimde kalmaya çalıştıkça, bu özellikler geçen yıl popülerlik kazandı.

Kaliforniya merkezli sosyal medya devi Menlo Park, şifreleme protokolünü bir blog yazısında daha ayrıntılı olarak açıklarken, Facebook dahil başka hiç kimsenin gönderilenleri veya söylenenleri göremediğini veya dinleyemediğini söyledi.

Blog, “Uçtan uca şifreli bir görüşmede mesajlarınızın ve çağrılarınızın içeriği, cihazınızdan ayrıldığı andan alıcının cihazına ulaştığı ana kadar korunur” dedi. Popüler resim paylaşım uygulaması sosyal medya platformu Instagram’da bire bir görüşmeler için uçtan uca şifreleme.

Facebook bir blog yazısında, “Ayrıca, belirli ülkelerdeki yetişkinlerle, uçtan uca şifreli mesajları ve Instagram’da bire bir görüşmeleri tercih etmelerini sağlayan sınırlı bir test başlatacağız” dedi. güvenlik özelliği de önümüzdeki haftalarda Messenger’ın grup sohbetlerinde test edilecek.

Kaybolan mesajlar için yeni kontroller
Facebook, kullanıcıların Messenger’da kaybolan mesajlar özelliğini nasıl kontrol edebilecekleri konusunda daha fazla seçenek ekledi. Kullanıcılar artık mesajların alıcının cihazından kaybolacağı 5 saniye ile 24 saat arasında bir zamanlayıcı ayarlayabilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Messenger’a Aramalar için Uçtan Uca Şifreleme Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör