Google Nest Hub, Hava Kalitesi Seviyesini Gösterecek

blank
Google Nest Hub, Hava Kalitesi Seviyesini Gösterecek

İçerik: Google Nest Hub, Hava Kalitesi Seviyesini Gösterecek

Google Nest Hub, Hava Kalitesi Seviyesini Gösterecek:

Android Central’ın bildirdiğine göre Google, Nest Hub ekranlarını hava kalitesi endeksini (AQI) görüntüleyen yeni bir özellikle güncelliyor. Bu özellik, 0 ile 500 arasında bir sayısal sıralama ve yeşilden (iyi) bordoya (tehlikeli) kadar renk kodlaması gösteren hava durumu widget’ında görünecektir. Google, ABD genelinde hava kalitesini izlemek için EPA tarafından kullanılan ABD hükümetinin AQI sitesinden verileri alıyor.

Hava durumu widget’ındaki AQI endeksi ve renklerin yanı sıra Nest ekran sahipleri, “yakınımdaki hava kalitesi nedir” veya benzeri bir şey söyleyerek Google Asistan’dan hava kalitesi bilgisi isteyebilir. Ayrıca, bulunduğunuz yerdeki hava kalitesi güvensiz seviyelere düştüğünde Asistan’dan uyarı vermesini isteyebilirsiniz; bu, solunum sorunları olan kişiler için kullanışlı olabilecek bir özelliktir.

Bu özellik, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında, özellikle Oregon ve Kaliforniya’da orman yangınları arttıkça yayılıyor. Google, bir Nest topluluk güncellemesinde, “Orman yangını mevsimi ile hava kirliliğini azaltmak için son zamanlarda artan çabalar arasında, bölgenizdeki hava kalitesi hakkında bilgi sahibi olmak her zamankinden daha önemli” dedi.

Güncelleme, umarız orman yangınları ve dumandan etkilenen bölgelerde “önümüzdeki haftalarda” belirli pazarlarda kullanıma sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Nest Hub, Hava Kalitesi Seviyesini Gösterecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör