Otokar, Yeni Nesil Araçlarını IDEF 2021 Fuarı’nda Sergileyecek

blank
Otokar, Yeni Nesil Araçlarını IDEF 2021 Fuarı'nda Sergileyecek

İçerik: Otokar, Yeni Nesil Araçlarını IDEF 2021 Fuarı’nda Sergileyecek

Otokar, Yeni Nesil Araçlarını IDEF 2021 Fuarı’nda Sergileyecek:

Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Otokar, savunma sanayiindeki iddiasını 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenecek IDEF’te bir kez daha ortaya koyacak. Bu kez 21’incisi düzenlenecek olan IDEF’15 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda Otokar, üstün operasyonel ve beka kabiliyetine sahip yeni nesil araçlarıyla fuara damgasını vuracak.

Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar; 15 Ağustos 2021 tarihlerinde 20. kez düzenlenecek olan IDEF 17 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na Türkiye’de tasarlanıp üretilen askeri araç ve kule sistemleri ile katılacak. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek fuarda Otokar, üstün harekat ve beka kabiliyetine sahip yeni nesil zırhlı araçlarıyla yer alacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek organizasyonda Otokar standını ziyaret edecek kullanıcılar, Otokar’ın 11 zırhlı aracını yakından görme ve inceleme fırsatı bulacak.

Otokar standında sergilenecek Yeni Nesil Araçlar arasında ARMA 6×6 ve ARMA 8×8 çok tekerlekli zırhlı araçlar ve TULPAR paletli araçlar yer alacak. Yeni nesil araçların yanı sıra AKREP II’nin dizel versiyonu AKREP IId ilk kez sergilenecek, mayına dayanıklı zırhlı araç COBRA II MRAP ise Türkiye’de ilk kez kullanıcılarla buluşacak.

blank

Genel Müdür Serdar Görgüç, Kara sistemlerinde 34 yıllık askeri araç tecrübesiyle Otokar’ın Türkiye’nin en deneyimli şirketi olduğunu belirterek; “Türk ordusu ve güvenlik güçleri de dahil olmak üzere dünya çapında 35’ten fazla dost ve müttefik ülkede kullanıcılarımıza mevcut ve gelecekteki tehditlere karşı en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Türkiye ve dünyanın farklı iklim ve coğrafyalarında edindiğimiz tecrübeleri araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Kara sistemleri alanında sektöre öncülük eden ve birçok ilke imza atan bir firma olarak ürünlerimiz, mühendislik kabiliyetimiz, üretim imkânlarımız ve tecrübemizle ülkemiz için her zaman göreve hazırız.”

Fuarda sergilenecek tüm Otokar ürünleri aşağıdaki gibidir:

 • TULPAR 105 mm Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
 • TULPAR 30 mm MIZRAK Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
 • BAŞOK Tower ile TULPAR-S Paletli Zırhlı Araç
 • KORHAN Tower ile ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç
 • 30 mm NEFER Taretli ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç
 • 25 mm MIZRAK Kuleli ARMA 6×6 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç
 • 90mm Kuleli AKREP IId Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platformu Aracı
 • COBRA II MRAP Mayın Korumalı Zırhlı Araç
 • COBRA II Personel Taşıyıcı
 • COBRA II Zırhlı Acil Ambulans
 • URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otokar, Yeni Nesil Araçlarını IDEF 2021 Fuarı’nda Sergileyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör