Android Telefonunuzu Google Cihazımı Bul ile Nasıl Bulabilirsiniz

blank
Android Telefonunuzu Google Cihazımı Bul ile Nasıl Bulabilirsiniz

İçerik: Android Telefonunuzu Google Cihazımı Bul ile Nasıl Bulabilirsiniz

Android Telefonunuzu Google Cihazımı Bul ile Nasıl Bulabilirsiniz:

Telefonlar günlük hayatımızın o kadar çok parçası oldu ki, telefonunuzu aniden bulamazsanız – ister bir takside bırakmış olun, ister kazayla cebinizden düşürmüş olun, ya da cebinizin altında kaybetseniz, hemen travmatik olabilir. yatak. Bir Android telefonunuz varsa, telefonunuzu bulmak için (umarım) Cihazımı Bul özelliğini kullanabilirsiniz.

Cihazımı Bul, etkinleştirilen iki şeye bağlıdır: özelliğin kendisi (elbette) ve Google’ın Konum hizmetleri. Ayrıca, telefonun da açık olması ve bir Google hesabında oturum açmış olması gerekir.

Cihazımı Bul özelliği, Pixels ve diğer birkaç Android telefondaki standart işletim sisteminin bir parçası olarak gelir ve genellikle varsayılan olarak açıktır. Bazı Android modellerinin farklı bir uygulama sunabileceğini unutmayın; örneğin, Samsung telefonların kendi Cep Telefonumu Bul uygulaması vardır.

Google’ın Cihazımı Bul özelliğini kullanmak istiyorsanız, telefonunuzun Android sürümünün bir parçası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  • Ayarlar > Güvenlik’e gidin ve Cihazımı Bul’u arayın.
  • Uygulama listelenmiş ancak kapalıysa, üzerine dokunun ve açmak için açma/kapama düğmesini kullanın.
  • Google uygulamasına sahip değilseniz ancak üreticinizin yüklediği uygulama yerine onu kullanmak istiyorsanız veya telefonunuzu veya saatinizi bulmak için bilgisayar yerine bir Android tablet kullanmak istiyorsanız, şuraya gidebilirsiniz: Play Store’a gidin ve Google’ın Cihazımı Bul uygulamasını da yükleyin.

Ardından, Konum’un etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz:

  • Telefonunuzun Ayarlarına gidin ve Konum’u bulun. Açık veya kapalı olup olmadığı başlığın hemen altında söyleyecektir.
  • Kapalıysa, Konum üzerine dokunun ve açın.
  • Ayrıca, hangi uygulamaların konumunuza erişimi olduğunu ve hangilerinin onu yakın zamanda kullandığını da kontrol edebilirsiniz. Bu ayara ince ayar yapmak için bu fırsatı değerlendirmek istiyorsanız, konum izin ayarlarını değiştirmek için “Uygulama izni” üzerine dokunun.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android Telefonunuzu Google Cihazımı Bul ile Nasıl Bulabilirsiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör