iPhone 13’ün Geliştirilmiş Pil Özelliğiyle Geleceği Söylendi

blank
iPhone 13'ün Geliştirilmiş Pil Özelliğiyle Geleceği Söylendi

İçerik: iPhone 13’ün Geliştirilmiş Pil Özelliğiyle Geleceği Söylendi

iPhone 13’ün Geliştirilmiş Pil Özelliğiyle Geleceği Söylendi:

Önceki spekülasyonları doğrulayan bir rapora göre, iPhone 13 serisi mevcut modellere göre artırılmış pil kapasiteleri ve daha geniş 5G desteği ile gelecek. Apple’ın ayrıca, maliyetleri bir ölçüde azaltmaya yardımcı olabilecek iPhone kameralarını birleştirmenin yeni bir yolunu benimsediği söyleniyor. Ayrı olarak, bileşen tedarikçisi Foxconn, devam eden üretim kısıtlamaları nedeniyle iPhone 13 bileşenlerinin tedarikinde bir sıkıntı olabileceğini öngördü. Yeni iPhone modellerinin Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Pazar araştırması firması TrendForce, en son basın notunda, iPhone 13 serisinin biraz yer kazanmak için bir Paket İçinde Sistem (SiP) içeren tamamen yeni bir esnek şarj devre kartıyla geleceğini söyledi. Bu, Apple’ın zaten söylentilerde olan daha büyük bir pil paketine sahip olmasına izin verebilir.

Firma ayrıca, iPhone 13 modellerinin, mevcut iPhone modellerine göre performansı artırmaya ve daha iyi pil verimliliği sağlamaya yardımcı olabilecek 5nm+ düğüme dayalı yeni nesil bir SoC’ye sahip olacağını öngördü. Ayrıca, yeni iPhone sürümlerinin milimetre dalga (mmWave) kullanarak daha geniş bir 5G bağlantısı sunacağı tahmin ediliyor. Not, yükseltilmiş ekran ve kamera sensörleri de olabilir. Özellikle iPhone 13 Pro modellerinin otomatik odaklamalı geliştirilmiş geniş açılı lense sahip olması bekleniyor. iPhone 13 modellerinin Eylül ayında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Ancak TrendForce’a göre dördüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde beş düşüş olabilir.

Cupertino merkezli şirketin, geçen yılın aynı dönemine kıyasla bu yılın ikinci yarısında iPhone satışlarında genel bir artış görmesi bekleniyor. Ayrıca araştırma firması, iPhone modellerinin bu yıl tüm akıllı telefon gönderilerinin yüzde 16,7’sini oluşturabileceğini tahmin ediyor.

TrendForce, Haziran ayındaki raporunda iPhone 13 fiyatlandırmasının iPhone 12 serisinin fiyatıyla aynı olacağını da yineledi.

“Perakende fiyatlarına gelince, Apple’ın üretim maliyetlerini etkin bir şekilde kontrol edebildiği varsayılırsa, iPhone 13 serisinin iPhone 12 serisine benzer kalması bekleniyor, çünkü en son modeller önemli donanım yükseltmeleri ile gelmiyor. Bu agresif fiyatlandırma planının bir sonucu olarak, iPhone sevkiyatı art arda iki yıl boyunca büyüme yörüngesini sürdürecek” dedi.

Güney Kore haber sitesi The Elec’in ayrı bir raporu, Apple’ın, maliyetleri düşürmek için iPhone için kamera modüllerinin montaj şeklini değiştirdiğini söylüyor.

Raporda, şirketin geçen yıla kadar tedarikçileri LG InnoTek, Sharp ve O’Film tarafından üretilen önceden monte edilmiş kameralar kullandığı belirtildi. Şimdi kamera modülü üretimini Foxconn’da konsolide ederek bu geleneği değiştiriyor. Bunun üretim maliyetlerini bir dereceye kadar düşürmeye yardımcı olduğu söyleniyor. Ancak Apple’ın tasarrufları tüketicilere aktarmaya istekli olup olmayacağı net değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 13’ün Geliştirilmiş Pil Özelliğiyle Geleceği Söylendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Honor Magic V Katlanabilir Telefon Piyasaya Sürüldü

Honor Magic V Katlanabilir Telefon Piyasaya Sürüldü. Honor Magic V katlanabilir akıllı telefon Çin’de piyasaya …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör