Matter Akıllı Ev Ağı Sisteminin Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

blank
Matter Akıllı Ev Ağı Sisteminin Çıkış Tarihi 2022'ye Ertelendi

İçerik: Matter Akıllı Ev Ağı Sisteminin Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

Matter Akıllı Ev Ağı Sisteminin Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi:

Matter standardının (umarım) daha uyumlu bir akıllı evde başlaması için bir süre daha beklemeniz gerekecek. Bağlantı Standartları İttifakı, Matter’ın 2021’in sonundan 2022’nin ilk yarısına çıkışını erteledi. CSA’ya göre, geliştirme kitinin ve diğer araçların “piyasanın beklentilerine” uymasını sağlamak için üyelerin daha fazla zamana ihtiyacı var.

Matter spesifikasyonunun kaba bir versiyonu 2021’in sonunda hazır olacak, ancak kit, ilk cihaz sertifikaları ve resmi bir sertifika programı biraz daha uzun sürecek. CSA, bu öğeler için daha uzun zaman çizelgelerinin yalnızca kaliteyi artırmakla kalmamalı, aynı zamanda “ölçekli olarak dağıtılabilir” olmalarını sağlamalıdır.

Gecikme önemli olabilir. Matter, yalnızca daha tutarlı ve güvenilir akıllı ev ağı sağlamak için değil, aynı zamanda açık kaynaklı araçlar aracılığıyla geliştirmeyi hızlandırmak için tasarlanmıştır. Amazon, Apple, Google ve birçok akıllı ev cihazı üreticisi (Nanoleaf ve Signify gibi) şimdiden Matter’a bağlı. Standart yaygın bir şekilde benimsenecekse, baştan iyi çalışması gerekir – fazladan zaman bu hedefe ulaşılmasına yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Matter Akıllı Ev Ağı Sisteminin Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör