NASA’nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor

blank
NASA'nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor

İçerik: NASA’nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor

NASA’nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor:

NASA, gök cisimlerinin toprağını kullanarak Ay ve Mars kolonileri kurmaya bir adım daha yaklaştı. Universe Today, NASA’nın en son Uluslararası Uzay İstasyonu ikmal görevinin, Ay’da ve benzeri dünya dışı yüzeylerde 3D baskı regolitini (yani gevşek toprak veya kaya) göstermeyi amaçlayan bir makine içerdiğini belirtiyor.

Redwire Regolith Print (RRP) projesi, 3D baskı simüle edilmiş regoliti denemek için mevcut bir yazıcı sistemi (ManD) ile birlikte çalışacak. Bu başarılı olursa, ISS ekibi, Dünya’nın ötesindeki zorlu koşulların üstesinden gelip gelemeyeceğini görmek için ortaya çıkan malzemenin gücünü ölçecek.

Her şey yolunda giderse, RRP, sömürgecilerin talep üzerine yaşam alanlarının en azından bir kısmını basmasına yol açabilir. Bu da NASA’nın Ay ve Mars’a getirdiği inşaat malzemelerinin hacmini azaltabilir. Bilim adamları yıllarca toprak temelli habitatları hayal ettiler, ancak bu test nispeten gerçekçi – bu, daha düşük yerçekiminde 3D baskı toprağı denemesi. Hala yapılacak çok iş olsa da, Artemis ve gelecekteki Mars misyonları için uzun vadeli hedefler çok daha ulaşılabilir olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA’nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör