Android 12 Beta İle Telefonunuzu Yüzünüzle Kontrol Edeceksiniz

blank
Android 12 Beta İle Telefonunuzu Yüzünüzle Kontrol Edeceksiniz

İçerik: Android 12 Beta İle Telefonunuzu Yüzünüzle Kontrol Edeceksiniz

Android 12 Beta İle Telefonunuzu Yüzünüzle Kontrol Edeceksiniz:

Google, kendi erişilebilirlik uygulamalarının ötesinde, geliştiricilerin engelli kişiler için araçlar oluşturmasına olanak tanıyan güçlü bir API sunar. Yakın zamanda Pixel telefonlara gelen dördüncü Android 12 beta sürümünün bir parçası olan Android Erişilebilirlik Paketi’nin beta sürümü, telefonunuzu kontrol etmenin yeni ve temiz bir yolunu içeriyor. “Kamera Anahtarları”, temel olarak, bir dizi eylemi tamamlamak için yüz hareketlerini kullanmanıza olanak tanır. Örneğin, bildirimler panelinizi veya hızlı ayarlarınızı açmak için uygulamayı gülümsediğinizde veya kaşınızı kaldırdığınızda algılayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ileri veya geri kaydırmak için ağzınızı açabilirsiniz. XDA Developers tarafından tespit edildiği gibi, güncelleme, altı yüz hareketini bir düzineden fazla telefon kontrolüyle eşleştirmenize izin veriyor. Bunlar, uygulamanın sürekli eylemler başlatmasını önlemek için hareket boyutuna göre de değiştirilebilir.

Kamera Anahtarları, dokunmatik ekranı kullanmadan cihazınızla etkileşime geçmenizi sağlayan Android Erişilebilirlik Paketi’ndeki Anahtar Erişimi özelliğini temel alır. Bağlama bağlı olarak bu, klavye gibi harici bir cihaz kullanılarak, USB veya Bluetooth bağlantısı aracılığıyla veya telefonunuzdaki yerleşik düğmelere basılarak yapılabilir. Bu anlamda, Kamera Anahtarları, karışıma hareketler ekleyerek özelliği bir adım öteye taşıyor. Çoğu insan telefonlarının kilidini yüzleriyle açmaya zaten alışmış olduğundan, yeni eklemeler tamamen yabancı görünmemelidir.

Kamera Anahtarlarını kullanırken, kameranızın kullanıldığını gösteren kalıcı bir bildirim simgesi göreceksiniz. Ancak Android 12’nin gizlilik panosu zaten hem kamera hem de mikrofon için bir durum göstergesi içerdiğinden bu özellik gereksiz olabilir. XDA, Android 11’deki yeni özelliği elde etmek için uygulamanın APK’sını da yükleyebildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12 Beta İle Telefonunuzu Yüzünüzle Kontrol Edeceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör