Boston Dynamics’in Robotları İnsanlardan Daha İyi Spor Yapabilir

blank
Boston Dynamics'in Robotları İnsanlardan Daha İyi Spor Yapabilir

İçerik: Boston Dynamics’in Robotları İnsanlardan Daha İyi Spor Yapabilir

Boston Dynamics’in Robotları İnsanlardan Daha İyi Spor Yapabilir:

Boston Dynamics’in Atlas robotlarından biri sizi kovalarsa, kolay bir kaçış beklemeyin. Hyundai’nin sahibi olduğu firma, ilk kez bir engelli parkurda bir parkur rutinini başarıyla tamamlayan insansı botların bir videosunu (aşağıda) paylaştı. Atlas makineleri çifti, boşlukları atladı, kirişleri aştı ve hatta bir geri tepmeyi koordine etti, hepsi tek bir ritmi kaçırmadan – sizden daha zarif olabilirler.

Şirkete göre, rutin geliştirme “aylarca” sürdü ve robotların davranışları değiştirirken ve eylemleri koordine ederken dengelerini koruma yeteneklerinin yararlı bir testi olarak hizmet etti. Bu sadece hazır davranış değil. Diğer yeni testlerde olduğu gibi, Atlas artık hareketini parkura uyarlamak için görseller kullanıyor.

Yine de robotların yakında sizi kovalayacağından endişelenmeyin. Özellikle kasada yaklaşık yüzde 50 hata oranı vardır ve her adımda hala küçük bir hata olasılığı vardır. Boston Dynamics, sonunda bir yumruk pompasının bile sorunsuz gitmediğini söyledi. Şirket, omurga eksikliği ve nispeten zayıf kol eklemleri gibi robotların doğası gereği sınırlı olan hareketleri hala iyileştirmek zorunda.

Halihazırda Atlas, Spot gibi bir üretim robotu değil. Robotiğin sınırlarını zorlamak için tasarlanmış bir araştırma modeli. Bununla birlikte, Boston Dynamics, insan benzeri bir el becerisi ile çok çeşitli görevleri yerine getirebilecek gelecekteki yardımcı robotlara yol açan bu parkur uygulamasını öngörüyor. Umalım ki bizim iyi tarafımızda kalsınlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boston Dynamics’in Robotları İnsanlardan Daha İyi Spor Yapabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör