Chevy Bolt, Yangın Riskini Azaltmak Üzerinde Çalışıyor

blank
Tüm Chevy Bolt Araçlar Yangın Riski Nedeniyle Geri Çağırılıyor

İçerik: Chevy Bolt, Yangın Riskini Azaltmak Üzerinde Çalışıyor

Chevy Bolt, Yangın Riskini Azaltmak Üzerinde Çalışıyor:

Electrek’e göre GM, bazı Chevy Bolt EV sahiplerine pillerindeki tüm modülleri yenileriyle değiştireceğini bildirdi. Bu, otomobil üreticisinin bazı Bolt EV modellerinde pillerinin alev alma olasılığını artıran sorunları gidermek için attığı en son adımdır. Yayının notlarına göre GM, Bolt EV’yi bir yıldan biraz fazla bir süre içinde iki kez bundan önce ve aracın pille ilgili sorunlar nedeniyle alev aldığı bir düzineden fazla olaydan sonra hatırladı.

GM, Kasım ayında 68.000’den fazla Bolt EV’yi geri çağırdı ve şarj kapasitelerini yüzde 90 ile sınırlamak için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Temmuz ayında Ulusal Karayolu Trafik İdaresi, 2017-2019 Chevrolet Bolt EV sahiplerine araçlarını kapalı mekanlara park etmemelerini veya gece boyunca şarjda bırakmamalarını tavsiye eden bir güvenlik uyarısı yayınladı. Bu uyarı, ABD’de iki Bolt EV’nin alev almasından sonra geldi. Son olarak, Nisan ayında otomobil üreticisi, sorun için son yazılım düzeltmesi olması gereken şeyi yayınladı. Açıkçası, bu sorunu tamamen çözemedi ve GM’nin başka bir çözüm bulması gerekiyordu.

blank

Electrek, GM’nin bazı sahiplerine 23 Ağustos’tan itibaren pillerindeki tüm modüllerin değiştirilmesi için randevu almaya başlayabileceklerini bildirdiğini söyledi. Değiştirme işlemini gerçekleştiren sahipler ayrıca 8 yıllık yeni 100.000 mil garantisi alacaklar. Bununla birlikte, Chevrolet, yalnızca GM’nin pil üretim kusurlarının mevcut olduğundan şüphelendiği zaman çerçevesi içinde üretilen Cıvatalardaki pil modüllerini değiştirecektir. Alev alan araçlara dayanarak Electrek, GM’nin büyük olasılıkla 2019 modellerini, ardından 2017 ve 2018 modellerini önceliklendireceğini söyledi. Şirket ayrıca rutin olarak derin deşarj yapan sahipler için modülleri değiştirecek.

GM, yayına, bu adımı “çok dikkatli bir şekilde” attıklarını söyledi. Ayrıca, GM ve LG (pil üreticisi) değiştirilen modülleri inceleyecek ve kusurlarını bulacaktır. Ayrıca, sahiplerinin pillerinin alev alma riski altında olup olmadığını anlamalarını sağlayacak bir yerinde algılama yöntemi geliştirip geliştiremeyeceklerini anlamaya çalışacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chevy Bolt, Yangın Riskini Azaltmak Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör