Switch, Japonya’da Son 33 Yıldaki En Yüksek Satışa Ulaştı

blank
Switch, Japonya'da Son 33 Yıldaki En Yüksek Satışa Ulaştı

İçerik: Switch, Japonya’da Son 33 Yıldaki En Yüksek Satışa Ulaştı

Switch, Japonya’da Son 33 Yıldaki En Yüksek Satışa Ulaştı:

Nintendo Switch, Japonya’daki kendi sahasında PlayStation 5’e karşı rekabet etmek için mücadele etmiyor… ondan çok uzakta. Game Data Library, Axios ve IGN, Famitsu’nun 8 Ağustos haftalık Top 30 listesindeki her oyunun 30. sıradaki Super Mario Maker 2’den en üstteki Minecraft’a kadar değişen bir Switch oyunu olduğunu bildirdi. Bildirildiğine göre, Nintendo’nun kendi Famicom’unun (NES’in temeli) listeye hakim olduğu Kasım 1988’den bu yana bir platformun bu tabloyu ilk kez süpürdüğü bildiriliyor.

Nintendo, Japon oyunları tablosunu daha önce birden fazla platformla kontrol etti. 1990’ların başında, Famicom, Super Famicom (aka Super NES) ve Game Boy konumunu güçlendirdi. Yine de tek bir sistemin sıralamaları yönetmesi çok daha zor.

ABD ile de keskin bir tezat var. Switch, ülkedeki rakip konsollardan daha fazla satmış ve oyun satışlarında sıklıkla başarılı olsa da (Skyward Sword HD, Temmuz ayının en çok satan oyunuydu), genellikle PlayStation ve Xbox ekosistemlerinden daha sert bir rekabetle karşı karşıya.

Başlıklar hem Nintendo’nun etkisini hem de yerel zevkleri yansıtsa da, tarama için doğrudan bir açıklama yoktu. Oyunların çoğu ya Nintendo’nun (Skyward Sword ve Mario Kart 8 dahil) ya da Monster Hunter, Taiko no Tatsujin ve Dragon Quest gibi Japonya’da uzun süredir popüler olan franchise’lardan geliyor. Ayrıca Japonya’nın şimdiye kadarki en büyük COVID-19 pandemi dalgasının pençesinde olmasına da yardımcı oluyor – insanlar kendilerini ve çocuklarını evde eğlendirmek için Switch oyunları satın alıyor olabilir.

Sebep ne olursa olsun, başarı, Nintendo’nun Switch’i mütevazı revizyonların ötesine yükseltmek için neden acele etmediğini gösteriyor. Hibrit konsolu, teknik olarak üstün alternatifler karşısında bile, piyasaya sürüldükten dört yıl sonra hala en sıcak oyun sistemlerinden biri.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Switch, Japonya’da Son 33 Yıldaki En Yüksek Satışa Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör