Windows’da iCloud’un Son Sürümü Bir Parola Yöneticisi Sunacak

blank
Windows'da iCloud'un Son Sürümü Bir Parola Yöneticisi Sunacak

İçerik: Windows’da iCloud’un Son Sürümü Bir Parola Yöneticisi Sunacak

Windows’da iCloud’un Son Sürümü Bir Parola Yöneticisi Sunacak:

Apple, uzun süredir Mac, iPhone ve iPad kullanıcılarının Microsoft Store’dan alabileceğiniz bir uygulamayı kullanarak bir PC’deki iCloud sürücülerine erişmelerine izin veriyor. Yazılım, fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı indirmenize izin verirken, anahtar zincirinizde saklanan parolalar daha karmaşık bir konuydu. Bu daha iyisi için değişmek üzere.

Windows için iCloud’un 12.5 sürümüyle Apple, yazılıma bir parola yöneticisi ekliyor. Güncelleştirmeyi Microsoft Store’dan indirdikten sonra aracı, iCloud anahtar zincirinizde sakladığınız parolaları eklemek, düzenlemek, kopyalayıp yapıştırmak, silmek ve aramak için kullanabilirsiniz. Uygulamayı, çevrimiçi gezinirken bir şifreyi otomatik olarak doldurmak için bir Microsoft Edge veya Google Chrome uzantısıyla birlikte de kullanabilirsiniz.

Apple, uygulamanın tüm şifrelerinizi bilgisayarınızdaki şifreli bir veritabanında sakladığını ve bunları güvenli bir kanal üzerinden ilgili tarayıcı uzantısına aktardığını söylüyor. Uygulama, tüm web sitesi kullanıcı adlarını ve şifrelerini otomatik olarak kaydedecek ve senkronize edecek, ancak aynısını uygulamalar ve kredi kartı numaranız gibi diğer hassas kişisel veriler için yapmayacaktır.

1Password ve Dashlane gibi oldukça standart işlevsellik uygulamalarının yıllardır sunduğu şeylerdir, ancak oturum açma bilgilerini sık sık iCloud’a kaydeden bir iPhone kullanıcısıysanız, bunlara PC’nizden kolayca erişebildiğinizi takdir edeceksiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Windows’da iCloud’un Son Sürümü Bir Parola Yöneticisi Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör