Xbox Series X Yeni Bir 4K Kontrol Paneli Üretiyor

blank
Xbox Series X Yeni Bir 4K Kontrol Paneli Üretiyor

İçerik: Xbox Series X Yeni Bir 4K Kontrol Paneli Üretiyor

Xbox Series X Yeni Bir 4K Kontrol Paneli Üretiyor:

Microsoft, bugün Xbox Series X için yeni bir 4K panosunu test etmeye başlıyor. Alpha ve Alpha Skip-Ahead halkalarındaki Xbox Insider’lar, bugün ilerleyen saatlerde, 4K ekranlar için UI öğelerini iyileştirmek üzere tasarlanan Xbox panosu için artırılmış çözünürlüğe erişecek.

Microsoft’un Xbox test ekibi, “Bu değişiklik, Ana Sayfa, Kılavuz ve kullanıcı arayüzünün diğer alanlarının daha yüksek netlik ve metin okunabilirliği için daha yüksek bir yerel çözünürlükte görüntüleneceği anlamına geliyor” diyor.

Bu yeni 4K gösterge panosuna kadar Xbox Series X konsolları, 1080p’de pano UI öğelerini çalıştırıyordu. Ana Sayfa, Kılavuz ve panonun diğer bölümleri için yerel 4K öğeleri, Xbox Series X’in 4K TV’lerde nasıl göründüğünü büyük ölçüde iyileştirecek.

Bu yeni çözünürlük artışının bir parçası olarak HDR’nin de desteklenip desteklenmeyeceği ve Xbox Series S’nin pano çözünürlüğünde de iyileştirmeler görüp görmeyeceği henüz belli değil. Daha küçük Xbox Series S, teknik olarak 4K’da çıkış yapabilir, bu nedenle bu konsolun pano iyileştirmelerini de görmesi olasıdır.

Bu yeni Xbox panosu değişiklikleri, Microsoft’un çeşitli Xbox konsolları için yeni bir gece modunu test etmeye başlamasından birkaç gün sonra geldi. Yeni gece modu, Xbox sahiplerinin ekranlarını, denetleyici LED parlaklığını ve hatta Xbox güç düğmesini karartmasına olanak tanır. Hem 4K gösterge paneli hem de gece modu, bu yıl içinde tüm Xbox Series X konsollarına yayılmaya başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Series X Yeni Bir 4K Kontrol Paneli Üretiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör