YouTube, Arama Sonuçlarında Önizleme Göstermeye Başlayacak

blank
YouTube, Arama Sonuçlarında Önizleme Göstermeye Başlayacak

İçerik: YouTube, Arama Sonuçlarında Önizleme Göstermeye Başlayacak

YouTube, Arama Sonuçlarında Önizleme Göstermeye Başlayacak:

YouTube’un inanılmayacak kadar büyük bir video kitaplığı var ve şirket, bu kitaplıkta gezinmenin söylenenden daha kolay olduğunu biliyor. Bu amaçla şirket, arama deneyimini iyileştirmek için birkaç yeni özellik sunuyor. Muhtemelen en önemli yeni araç, doğrudan arama sonuçları sayfasından bölüm görünümüdür. YouTube, izleyicilerin belirli bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmesi için kullanıcılara daha uzun videoları ayrı bölümlere ayırma olanağı sundu, ancak bunlar yalnızca tıkladığınızda görülebilirdi.

Artık bölümler, her bölüm için zaman damgalı bir küçük resim ile arama sonuçlarının yanında görünecek. Bu, görüntüleyenlere her videonun içindeki içerik hakkında daha fazla bilgi vermeli ve tam olarak aradığınız bilgiyi bulursanız belirli bir bölüme dokunabilir veya doğrudan tıklayabilirsiniz. Bu özelliğin mobil, masaüstü veya her ikisine de gelip gelmediğinden henüz emin değiliz, ancak YouTube’a sorduk ve daha fazlasını öğrenirsek bunu güncelleyeceğiz.

Mobil cihazlara geldiğini bildiğimiz bir diğer yeni özellik ise, masaüstünde fare imlecini üzerlerine getirdiğinizde otomatik olarak oynatılan küçük video parçacıklarıdır. YouTube, bu önizlemelerin “bir versiyonunu” mobil cihazlarda yayınlayacağını söylüyor, ancak snippet’in oynatılması için tam olarak hangi hareketin kullanılacağı belli değil.

Son olarak, Google’ın otomatik çeviri araçlarından bazıları, daha fazla kişiye faydalı olmaları için YouTube arama sonuçlarına geliyor. Özellikle şirket, otomatik olarak çevrilmiş video başlıklarını, açıklamalarını ve alt yazılarını aramaya dahil etmeye başlıyor. Bu sonuçlar, kullanıcının yerel dilinde yararlı olacak kadar ilgili içerik olmadığında gösterilir. YouTube bu çevirileri önce İngilizce videolara ekliyor ve şu anda yalnızca Hindistan ve Endonezya’daki mobil cihazlarda test ediliyor; şirket, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak daha fazla yere genişlemeyi “düşüneceğini” söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Arama Sonuçlarında Önizleme Göstermeye Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör