2023 Nissan Z Yapılan Etkinlikle Tanıtıldı

blank
2023 Nissan Z Yapılan Etkinlikle Tanıtıldı

İçerik: 2023 Nissan Z Yapılan Etkinlikle Tanıtıldı

2023 Nissan Z Yapılan Etkinlikle Tanıtıldı:

Japon spor arabalarının hayranı olmak için beklenmedik bir şekilde harika bir zaman. Toyota Supra geri döndü, Mazda MX-5 Miata hiç olmadığı kadar mükemmel, yerel Honda mağazanızdan yeni bir Civic Type R satın alabilirsiniz ve Subaru BRZ ve Toyota 86 ikizleri sadece mevcut değil, aynı zamanda sadece yeniden canlandırıldı. Salı günü piyasaya sürülen bu 2023 Nissan Z, önümüzdeki baharda satışa çıktığında bu beklenmedik şekilde hareketli segmentte meraklılara bir başka sağlam seçenek sunacak.

Otomobil üreticisinin yedinci nesil Z arabası, adının sayısal kısmını kaybediyor ama çok daha fazlasını kazanıyor. Yaklaşılabilir ve tanıdık, modern ancak klasik olacak şekilde tasarlanan 370Z’nin bu yedeği, uzun bir kaput ve kısa güverte, tipik spor otomobil stili ipuçlarına sahiptir. Profilde biraz birinci nesil Z var ve bu arka lambalar 1990’lardaki Z32 modelinden ilham aldı ve gerçekten harika görünüyorlar. Bu büyük, kare şeklinde ızgara açıklığını gözden kaçırmak imkansız ama yine de, dokusunu daha belirgin hale getiren farklı renkli bir eklenti sayesinde geçen yıl piyasaya sürülen Z Proto konseptinden çok, gövdenin geri kalanıyla güzel bir şekilde bütünleşiyor.

2023 Z üç monoton boya renginde sunulacak: Black Diamond Metallic, Gun Metallic ve Rosewood Metallic. Bu seçeneklerin yanı sıra, bazı oküler zing için siyah bir çatı ile bir dizi tonu eşleştiren altı iki tonlu şema sunulmaktadır. Mevcut iki tonlu renkler arasında Brilliant Silver, Boulder Grey, Seiran Blue, Ikazuchi Yellow, Passion Red TriCoat ve Everest White Pearl TriCoat bulunur.

Performans cephesinde, tamamen modern güç aktarma organları ve daha iyi denge ve daha yumuşak bir sürüş vaat eden yeniden ayarlanmış bir şasi bekleyin. 2023 Z, selefi ile aynı temel temelleri paylaşıyor olsa da, yaklaşık %80 yeni. Çift salıncaklı ön süspansiyonu, gelişmiş düz çizgi dengesi için güncellenmiş geometriye sahiptir. Daha büyük çaplı monotüp şoklar, düz olmayan yüzeylerde sürüş kalitesini artırmaya yardımcı olmalıdır. Bir payanda kulesi desteği standart donanımdır ve 19 inç dövme Rays jantlar ve Bridgestone Potenza S007 yüksek performanslı lastikler gibi Performans donanımında kırmızı kaliperli daha büyük dört tekerlekli disk frenler bulunur. Nissan dalga geçmiyor.

2023 Nissan Z’nin rahat, iki koltuklu iç mekanı, kaportası kadar yeni, hatta bir kaç taşınan parça var gibi görünse de (sizi görüyoruz, kapı kolları). Üç iç renk sunulur: siyah, kırmızı ve şaşırtıcı derecede parlak mavi. Bir Z arabasına yakışan bazı retro dokunuşlar da var. Gösterge panelinde biri boost, turbo hız ve voltaj için olmak üzere üç analog gösterge bulunur. Diğer bir klasik unsur ise, tıpkı eski arabalar gibi küçük çaplı bir orta kısma sahip olan direksiyon simidi.

Bununla birlikte, bir geri dönüş olmayan şey, kabin içi teknolojidir. 8 inçlik dokunmatik ekran standart ücrettir, ancak yerleşik navigasyonlu 9 inçlik bir ekran alabilirsiniz. Apple CarPlay ve Android Auto, her iki bilgi-eğlence sistemi tarafından destekleniyor, ancak eski akıllı telefon yansıtma sistemi daha büyük ekrana kablosuz olarak bağlanabiliyor. Ayrıca özelleştirilebilir 12,3 inç dijital gösterge paneli de var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2023 Nissan Z Yapılan Etkinlikle Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör