Twitter Yanıtılcı Tweetlere Yeni Düzenlemeler Getirecek

blank
Twitter Yanıtılcı Tweetlere Yeni Düzenlemeler Getirecek

İçerik: Twitter Yanıtılcı Tweetlere Yeni Düzenlemeler Getirecek

Twitter Yanıtılcı Tweetlere Yeni Düzenlemeler Getirecek:

Twitter’dan yeni bir test, nihayet kullanıcıların “yanıltıcı” tweet’leri bildirmelerine izin verecek. Şirket, özelliği ABD, Güney Kore ve Avustralya’daki “bazı insanlar” için test ettiğini söylüyor. Yalnızca bir deneme olmasına rağmen, daha önce hizmetiyle ilgili yanlış bilgilendirme için sınırlı raporlama araçlarına sahip olan Twitter için önemli bir adım.

The Verge’e göre, değişiklikle birlikte kullanıcılar artık seçim için alt kategoriler ve COVID-19 ile ilgili tweet’lerle birlikte siyasi ve sağlıkla ilgili yanlış bilgileri bildirebilecekler. Bu, Twitter’ın son bir buçuk yılda yaptığı diğer gerçekleri kontrol etme ve yanlış bilgi kırma çabalarıyla birlikte izleniyor. Şirket, platformunda sağlık ve seçimle ilgili yanlış bilgileri çürütmek için daha önce etiketler ve PSA’lar sunmuştu.

Şu anda, bildirilen tweet’lerin nasıl ele alınacağı belli değil. Yanlışlıkları çürütmek için geniş bir doğrulayıcı ağı kullanan Facebook’un aksine, Twitter’ın gerçekleri kontrol etme girişimleri daha dar odaklı. Bir tweet’te şirket, kullanıcıların şirketin her rapora yanıt vermesini beklememesi gerektiğini, ancak raporların “eğilimleri belirlememize yardımcı olacağını, böylece daha geniş yanlış bilgilendirme çalışmalarımızın hızını ve ölçeğini iyileştirebileceğimizi” söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Yanıtılcı Tweetlere Yeni Düzenlemeler Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör