AT&T ile GM Ortaklığı, 2023’te Araçlarına 5G Getirecek

blank
AT&T ile GM Ortaklığı, 2023'te Araçlarına 5G Getirecek

İçerik: AT&T ile GM Ortaklığı, 2023’te Araçlarına 5G Getirecek

AT&T ile GM Ortaklığı, 2023’te Araçlarına 5G Getirecek:

General Motors ve AT&T, önümüzdeki birkaç yıl içinde 5G’yi otomobillere getirme planlarıyla ortaklıklarını genişletiyor. 2023’te gelmesi gereken bazı model yılı 2024 araçları, 5G ile donatılmış ilk GM modelleri olacak. GM’nin 2024 modelleri arasında elektrikli Hummer SUV var. Model yılı 2019 ve sonrası 4G LTE özelliklerine sahip GM araçları da 5G ağı üzerinden daha yüksek bağlantı hızlarına sahip olacak.

Şirketler, karayollarına odaklanan yükseltilmiş kapsama alanına sahip bir “yüksek performanslı 5G çekirdek ağı” kuruyor. GM ve AT&T, ağın daha hızlı yazılım güncellemelerine, müzik ve video indirmelerine ve ayrıca daha duyarlı navigasyon ve ses hizmetlerine olanak sağlayacağını iddia ediyor.

Gelişmiş bağlantı, otonom araçlara da fayda sağlamalıdır. GM, 5G ağının Araç İstihbarat Platformu ile birlikte yarı otonom Super Cruise teknolojisi için “güçlü bir temel oluşturacağını” söyledi.

Arabalara geniş bir düzeyde 5G bağlantısı getirmek her zaman ihtimal dahilindeydi. Otoyollarda ve kırsal alanlarda yaygın bir ağ kapsama alanı olması biraz zaman alacak, bu nedenle 2024 model yılından itibaren araçlara 5G eklemek makul bir zaman çizelgesi gibi görünüyor. AT&T, 5G ağının şu anda ABD genelinde 14.000 şehir ve kasabada mevcut olduğunu söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: AT&T ile GM Ortaklığı, 2023’te Araçlarına 5G Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sportif ve Geniş, Yeni Opel Astra Sports Tourer Tanıtıldı

Sportif ve Geniş, Yeni Opel Astra Sports Tourer Tanıtıldı: 60 yıl önce Opel Kadett Caravan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör