Oppo, Akıllı Telefonlar İçin Sürekli Zoom Lensi Sunuyor

blank
Oppo, Akıllı Telefonlar İçin Sürekli Zoom Lensi Sunuyor

İçerik: Oppo, Akıllı Telefonlar İçin Sürekli Zoom Lensi Sunuyor

Oppo, Akıllı Telefonlar İçin Sürekli Zoom Lensi Sunuyor:

Oppo, bu ayın başlarında “gelecek nesil” ekran altı selfie kamerasının ortaya çıkmasının ardından kamerayla ilgili bazı duyurular yapmak için bugün çevrimiçi olarak bir “Geleceğin Görüntüleme Teknolojisi Lansman Etkinliği” düzenledi.

Oppo, piyasaya çıkmadan çok önce kamera teknolojisini prototip biçiminde göstermesiyle tanınıyor. Şirket, örneğin, her ikisi de ileri teknoloji cihazlarda giderek yaygınlaşan periskop telefoto kameraları ve ekran altı kameraları ilk kez sergileyen şirket oldu. İlk yeni duyuru, sürekli optik yakınlaştırmalı bir telefoto lenstir. Günümüzde kullanılan periskop telefoto lenslerin aksine, lens elemanları 85-200 mm eşdeğeri yakınlaştırma aralığında hareket eder, bu da görüntülerin dijital yakınlaştırma, kırpma veya yapay keskinleştirmeye gerek kalmadan her odak uzaklığında net olması gerektiği anlamına gelir.

Vivo, Apex 2020 konsept telefonu için benzer bir ürün duyurdu, ancak menzil çok daha sınırlıydı – kabaca 130-195 mm eşdeğeri. Bu Oppo modülü, portre vesikalıkları için ortak bir odak uzaklığı olan 85 mm’de başlar ve bu da onu çok daha çok yönlü hale getirmesi gerekir. Oppo, daha fazla odak uzaklığında bir kamera kullanmanın renk ve beyaz dengesi açısından da daha tutarlı performans sağladığına dikkat çekiyor. Bir sonraki duyuru, hem lens kaydırma hem de sensör kaydırma tekniklerini kullanan beş eksenli bir optik görüntü sabitleme sistemi. telefonun jiroskopundan gelen hareket verilerinin yanı sıra. Lens kaydırma, daha kademeli sabitleme için kullanılırken, sensör kaydırma daha dramatik durumlarda uygulanır ve sensörün yanı sıra X ve Y eksenleri boyunca döndürme yeteneğini içerir.

Oppo, bunun normal OIS kamera modülleriyle elde edebileceğinizden üç kat daha iyi stabilizasyona izin verdiğini söylüyor; Vivo, geçen yıldan beri piyasaya sürdüğü gimbal tarzı sistemler hakkında da bunu söylüyor. Oppo, yakınlaştırma lensinden farklı olarak, OIS sistemi için bir yayın zaman aralığını onaylıyor – 2022’nin ilk çeyreğinde Oppo telefonlarında görünmeye başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oppo, Akıllı Telefonlar İçin Sürekli Zoom Lensi Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör