Portallı FPS Oyun Splitgate, 10 Milyon İndirmeyi Aştı

blank
Portallı FPS Oyun Splitgate, 10 Milyon İndirmeyi Aştı

İçerik: Portallı FPS Oyun Splitgate, 10 Milyon İndirmeyi Aştı

Portallı FPS Oyun Splitgate, 10 Milyon İndirmeyi Aştı:

Portalları olan, oynaması ücretsiz, çılgın bir arena nişancı oyunu olan Splitgate, 30 günden kısa bir sürede 10 milyon indirmeyle ağızdan ağıza dolaşan bir oyun haline geldi. Geliştirici 1047 Games, ani oyuncu akışını yönetmeye çalıştığı için oyunun süresiz olarak açık betada kalacağını duyurdu. Sonuç olarak, Splitgate’in artık bu ay tam olarak piyasaya sürülmesi planlanmıyor. Bunun yerine, 1047, oyunculardaki artışı kolaylaştırabilecek arka uçta yapılan yeni içerik ve iyileştirmelerle tamamlanan oyuna güncellemeler ve düzeltmeler sunmaya devam edecek. Sıra süreleri artık 10 dakikadan az ve yakın zamanda yeni bir Dereceli İkili modu yayına girdi.

Splitgate, karışıma portallar ekleyerek yorgun arena atıcıya çok ihtiyaç duyulan bir canlılık patlaması enjekte etti. Oyuncular bu solucan deliklerini haritanın etrafına atabilir ve hatta rakiplerini onlardan vurabilir. Oynaması ücretsiz olmasına, çeşitli silahlar ve çok sayıda oyun modu (Team ölüm maçı, Team Shotty Snipers ve Team SWAT gibi) içermesine yardımcı olur.

blank

Oyun 2019’dan beri erken erişimdeyken, Temmuz ayı başlarında Xbox ve PlayStation konsolları ile çapraz oynamayı getiren açık beta lansmanının ardından popülaritesi patladı. 1047’ye göre, atıcı birkaç hafta içinde ilk 4.000 eşzamanlı oyuncudan 175.000’den fazla oyuncuya gitti. Doğal olarak, büyük artış arka uç sorunlarına neden oldu. Küçük 1047 ekibi sunucu optimizasyonları üzerinde çalışırken, Splitgate son haftalarda iki kez çevrimdışına alındı.

Temmuz ayı sonlarında geliştirici, Human Capital liderliğindeki yakın tarihli bir finansman turunda, yılın başlarında yakaladığı 6,5 milyon doların üzerine 10 milyon dolar topladığını duyurdu. 1047, parayı mühendislik ekibini genişletmeye harcayacağını söyledi. Şirket ayrıca Gamescom için bu ayın sonunda, Splitgate’in çığır açan başarısının üzerine inşa edilecek gibi göründüğü için büyük bir duyuru yaptı. Twitch’teki yakın tarihli bir Soru-Cevap oturumunda geliştiricinin, oyunun bir Switch ve mobil bağlantı noktasının “vizyonun bir parçası” olduğunu belirttiği bildirildi.

1047 Games’in CEO’su ve kurucu ortağı Ian Proulx, “Bu hayatımın en gerçeküstü zamanıydı” dedi. “Oyuncu deneyimini geliştirmek için çalışırken taraftar desteği inanılmazdı. Bu kadar hızlı büyümeyi asla hayal etmemiştik ve sonuç olarak oyuncu talebine ayak uydurmak için zorlukların üstesinden gelmek zorunda kaldık. Kısa sürede birkaç önemli dönüm noktasına ulaştık, hayranların nispeten hızlı bir şekilde oynayacakları bir sunucu bulmayı bekleyebilecekleri istikrarlı bir platform oluşturduk ve ekibimizin başardıklarından gurur duyuyorum – ama daha çok şey var!”

blank

Proulx devam etti, “Oyunun arka ucunun ölçeklenebilirliğinin karşılaştığı sorunlara bakıldığında, süreç sunucu kapasitesiyle uğraşmaktan çok daha fazlasını içeriyor. Oyunu hayranlar için sabit tutmaya ve oyuncu bekleme sürelerini en aza indirmek için oyunun eşzamanlı kapasitesini yinelemeye odaklandık. Bunu doğru şekilde yapmak istiyoruz ve resmi olarak piyasaya sürüldüğümüzde, betayı sık güncellemeler, ek özellikler ve sunucu kapasitesinde iyileştirmelerle iyileştirmeye devam ederken büyük ölçekte hazırlanmak istiyoruz.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Portallı FPS Oyun Splitgate, 10 Milyon İndirmeyi Aştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör