Renault, Geely ile Çin Pazarına, Ardından Asya Pazarına Dönüyor

blank
Renault, Geely ile Çin Pazarına, Ardından Asya Pazarına Dönüyor

İçerik: Renault, Geely ile Çin Pazarına, Ardından Asya Pazarına Dönüyor

Renault, Geely ile Çin Pazarına, Ardından Asya Pazarına Dönüyor:

Fransız grup, dün Çinli otomotiv devi Geely ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Renault’nun Çin pazarına yeniden girişi olarak değerlendirilen anlaşma kapsamında Renault için Geely’nin Çin’deki fabrikalarında hibrit araçlar üretilecek. Ortak girişimin elektrikli otomobil üretmesi de bekleniyor.

Tüm bu girişimler sayesinde Renault, çekiciliği ve kârlılığı ile bilinen Çin pazarında Dongfeng ile olan işbirliğini sonlandırdıktan bir yıl sonra kendini yeniden konumlandırmayı hedefliyor. Bu yönelim, Fransız firmanın genel olarak hızla büyüyen Asya pazarında, özellikle Çin’de faaliyetlerini genişletme projesinin temel taşı olarak kabul ediliyor. Girişim başlangıçta Çin ve Güney Kore’ye odaklanacak, ancak büyük olasılıkla diğer Asya pazarlarını da içerecek şekilde hızla genişleyecektir. Konuya yakın bir kaynak, medyaya Geely ve Renault’nun da tamamen elektrikli akülü arabalar geliştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Yeni girişim, Geely ile Daimler arasında 2019 yılında başlatılan işbirliğinden farklı olacak. Geely’nin üretimini kendi küresel satış ağını kullanarak Çin’de satan Daimler’in EV odaklı girişimini model alıyor gibi görünse de, Geely’nin -Renault ortaklığı bu modelden farklı işleyecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault, Geely ile Çin Pazarına, Ardından Asya Pazarına Dönüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör