Toyota Gazoo Racing, Belçika Ypres Rallisi’nde Galibiyet Aldı

blank
Toyota Gazoo Racing, Belçika Ypres Rallisi'nde Galibiyet Aldı

İçerik: Toyota Gazoo Racing, Belçika Ypres Rallisi’nde Galibiyet Aldı

Toyota Gazoo Racing, Belçika Ypres Rallisi’nde Galibiyet Aldı:

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, Belçika Ypres Rallisi’nde kıyasıya bir mücadelenin ardından podyuma çıkarak liderliğini sürdürdü. Efsanevi Spa-Francorchamps Pisti’nin de yer aldığı ralli etaplarında takımın genç sürücüsü Kalle Rovanperä üçüncü sırada podyuma çıktı.

FIA Dünya Ralli Şampiyonası kapsamında ilk kez düzenlenen Ypres Rallisi’nde tüm sürücüler arasında yakın bir mücadele yaşandı. Rovanperä’nın ardından takım arkadaşları Elfyn Evans dördüncü, Sébastien Ogier beşinci oldu.

Ardennes bölgesinin dolambaçlı yolları ile Spa Pisti’nin birleştirildiği rallide Rovanperä, yarışı podyumda Evans’ın 6,5 saniye önünde tamamladı. Ancak, güç aşamasında, Ogier ikinci en iyi zamana sahipti; Rovanperä en iyi dördüncü, Evans ise beşinci en iyi zamana sahipti. Böylece takıma ekstra puan getirdiler.

Bu sonuçlarla Ogier 162 puanla Sürücüler Şampiyonası’nda liderliğini sürdürürken, Evans 124 puanla ikinci sırada yer aldı. TOYOTA GAZOO Racing de 41 puan farkla Üreticiler Şampiyonasında birinciliğini korudu.

Yarışı değerlendiren takım kaptanı Jari-Matti Latvala, sürücüler arasında yakın bir mücadele olduğunu belirterek, “Sonuç olarak Rovanperä ralliyi büyük bir tempoyla podyumda tamamladı. Tüm sürücülerimiz hafta sonu iyi bir iş çıkardı ve şampiyonluk için önemli puanlar toplamayı başardık.” söz konusu.

Ralliyi podyumda tamamlayan Kalle Rovanperä, yakın dövüşten keyif aldığını ve sonuçtan memnun olduğunu belirtti.

Ypres Rallisi’nin ardından takımlar, 2013’ten bu yana ilk kez takvime geri dönen Yunanistan’daki Akropolis Rallisi’nde yarışacak. Ralli etapları, engebeli ve kayalık yollarıyla efsanevi bir üne sahip. Bu zorlu aşamalar hem arabaları hem de sürücüleri teste tabi tutacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Gazoo Racing, Belçika Ypres Rallisi’nde Galibiyet Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör