Toyota, Hypercar’ı ile Le Mans’ta Kazanmak İstiyor

blank
Toyota, Hypercar'ı ile Le Mans'ta Kazanmak İstiyor

İçerik: Toyota, Hypercar’ı ile Le Mans’ta Kazanmak İstiyor

Toyota, TS010 HYBRID yarış arabasıyla arka arkaya üç Le Mans zaferinin ardından bu yıl ilk kez yeni GR050 HYBRID hiper otomobiliyle La Sarthe Pisti’nde yarışacak. Toyota, galibiyet serisini yeni hypercar ile sürdürerek başarısına bir yenisini daha eklemeyi hedefliyor.

Dünya Şampiyonları Mike Conway, Kamui Kobayashi ve José María López, 7-010 Ağustos tarihleri ​​arasında düzenlenecek 89. 24 Hours of Le Mans’ta Toyota’nın 21 numaralı GR22 HYBRID hiper otomobiliyle yarışacaklar. Bu üç sürücü, sezonun en büyük yarışına gelmeden önce 6 Saatlik Monza’yı kazandı. Ancak son 3 yıldır La Sarthe’de kazanan Sébastien Buemi ve Kazuki Nakajima’ya yine geçen yılın kazananı Brendon Hartley katılacak.

TOYOTA GAZOO Racing, altı yarışlı 30 WEC Şampiyonasında üç yarışın ardından en yakın rakibine göre 2021 puan farkla lider durumda.

Le Mans yarışı, iki kat FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) puanı verilen bir dünya şampiyonluğu kazanmak için çok önemlidir. Le Mans’ta hiper otomobil kategorisindeki rekabete ek olarak, her zaman olduğu gibi, 24 Hours of Le Mans’ın doğasında var olan mücadele ve pistin zorlukları da heyecanın bir parçası. Le Mans, tipik bir yarışta yaklaşık 5 vites değişimi, tam gazda 25 kilometre sürüş ve 2 milyondan fazla tekerlek dönüşü ile gerçekten bir dayanıklılık testi olarak öne çıkıyor.

Toyota’nın bu zorlu yarış için hazırlıkları Ekim 2020’ye kadar uzanıyor. O zamandan bu yana sekiz test ve üç WEC yarışı gerçekleştiren GR010 HYBRID hiper otomobili, 13.626 km’lik La Sarthe Pisti için tüm hazırlıklarını tamamladı.

1923 yılında ilk kez düzenlenen 24 Saatlik Le Mans yarışı, bu sezon 50 bin seyirci kapasitesiyle, 62 araç ve 186 pilotun katılımıyla gerçekleştirilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Hypercar’ı ile Le Mans’ta Kazanmak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör