Toyota, Küresel Üretimini %40 Oranında Azaltacak

blank
Toyota, Küresel Üretimini %40 Oranında Azaltacak

İçerik: Toyota, Küresel Üretimini %40 Oranında Azaltacak

Toyota, Küresel Üretimini %40 Oranında Azaltacak:

Toyota, küresel mikroçip sıkıntısı nedeniyle Eylül ayında dünya çapında araç üretimini %40 oranında azaltacak. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi, önümüzdeki ay yaklaşık 900.000 otomobil üretmeyi planlamıştı, ancak şimdi bunu 540.000 araca indirdi. Dünyanın en büyük ikinci otomobil üreticisi Volkswagen, üretimi daha da kısmak zorunda kalabileceği konusunda uyardı.

Covid pandemisi, telefonlar, TV’ler ve oyun konsolları gibi çip kullanan cihazlara olan talebi artırdı. Perşembe günü, yılın başlarında üretimini kesen Alman firması Volkswagen Reuters’e şunları söyledi: “Şu anda üçüncü çeyrekte çip arzının çok değişken ve sıkı olmasını bekliyoruz. General Motors, Ford, Nissan, Daimler, BMW ve Renault da dahil olmak üzere Toyota’nın diğer rakipleri, küresel çip sıkıntısı karşısında üretimi azalttı.

Şimdiye kadar Toyota, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’de yaz tatillerini bir hafta uzatmak dışında aynı şeyi yapmaktan kaçınmayı başarmıştı.

Yeni arabalar genellikle düzinelerce mikroçip içerir, ancak Toyota, Fukushima depremi ve tsunamisinin ardından on yıl önce geliştirilen iş sürekliliği planında yapılan yenilemenin bir parçası olarak yarı iletkenler olarak da adlandırılan daha büyük bir yonga stoğu oluşturmaktan yararlandı.Karar Üretimi azaltmak, Asya’daki koronavirüs vakalarının yeniden canlanmasıyla arzı vurdu. Şirket, Ağustos ayında Japonya ve diğer yerlerdeki tesislerinde bazı kesintiler yapacak. Kesintilerin büyük kısmı – 360.000 – Eylül’de gelecek ve Asya ve ABD’deki fabrikaları etkileyecek.

İngiltere’de Toyota’nın Derbyshire’daki Burnaston’da bir araba fabrikası ve Deeside’da bir motor fabrikası var. Açıklamada, “Toyota, küresel olarak otomotiv endüstrisini etkileyen yarı iletken tedarik sıkıntısının etkisini en aza indirmek için büyük çaba sarf edecek.

“İngiltere üretim operasyonlarımız açısından, şu anda her iki fabrikada da planlandığı gibi çalışıyoruz.” Toyota’nın bir bütün olarak amacı, 2021’in sonuna kadar herhangi bir kayıp hacmi telafi etmektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Küresel Üretimini %40 Oranında Azaltacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör