WhatsApp, Android’de Kaybolan Mesajlar Seçeneğini Test Ediyor

blank
WhatsApp, Android'de Kaybolan Mesajlar Seçeneğini Test Ediyor

İçerik: WhatsApp, Android’de Kaybolan Mesajlar Seçeneğini Test Ediyor

WhatsApp, Android’de Kaybolan Mesajlar Seçeneğini Test Ediyor:

WhatsApp’ın, Kaybolan Mesajlar özelliği için, kullanıcıların belirli bir sohbette 90 gün sonra otomatik silme mesajı oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir seçeneği test ettiği tespit edildi. Şu anda test aşamasında olduğu bildirilen 24 saat sonra mesajları otomatik olarak ortadan kaldırma seçeneği ile birlikte gelebilir. WhatsApp ilk olarak geçen yıl Kasım ayında Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıttı, ancak şimdiye kadar kullanıcıların yeni mesajları yalnızca yedi gün sonra yok etmelerine izin verdi.

WhatsApp özellikleri izleyici WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, WhatsApp for Android beta sürüm 2.21.17.16, 90 gün sonra mesajların kaybolması seçeneği için referanslar taşıyor. WABetaInfo tarafından, 90 gün seçeneğinin mevcut mesajların yedi gün sonra otomatik olarak silinmesi seçeneğinin yanında geleceğini gösteren bir ekran görüntüsü de paylaşıldı.

WhatsApp ayrıca son birkaç aydır Android, iOS ve Web kullanıcıları için test ettiği bildirilen 24 saat seçeneğini yerinde tutmuş görünüyor.

Kaybolan Mesajlar özelliğinin belirli bir süre sonra mesajların içeriğini otomatik olarak silmeye yönelik olmasına rağmen, alıcıların mesajı bir sohbete ileterek saklayabileceğini unutmamak önemlidir.

Kaybolmak üzere ayarlanan mesajlar, kaybolmadan önce de kopyalanabilir. Benzer şekilde, bir kullanıcı, kaybolmadan önce içeriğini kaydetmek için kaybolan mesajın ekran görüntüsünü alabilir. WhatsApp ayrıca, özelliği “güvenilir kişilerle” iletişim kuran kullanıcılar için özel olarak yaptığını söylüyor.

Geçen yıl Kaybolan Mesajlar özelliğini duyururken, WhatsApp varsayılan yedi günlük zaman diliminden genişlemeye işaret etti. Şirket, “7 günle başlıyoruz çünkü konuşmaların kalıcı olmadığı ve pratik kalırken ne hakkında konuştuğunuzu unutmamanız için gönül rahatlığı sunduğunu düşünüyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Android’de Kaybolan Mesajlar Seçeneğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör