Adobe, Yazılım Üreticisi Frame.io’yu 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

blank
Adobe, Yazılım Üreticisi Frame.io'yu 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

İçerik: Adobe, Yazılım Üreticisi Frame.io’yu 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

Adobe, Yazılım Üreticisi Frame.io’yu 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı:

Adobe Perşembe günü yaptığı açıklamada, aynı adı taşıyan popüler ortak video prodüksiyon yazılımı Frame.io’nun arkasındaki şirketi 1.275 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Adobe, kendi işbirliği yazılımını kendi başına oluşturmaya çalıştığını, ancak bazı müşterilerin zaten iş akışlarında kullandığı için Frame.io’yu satın almaya karar verdiğini söylüyor Bloomberg raporları.

Frame.io, genellikle zaman alan düzenlemeleri ve görüntüleri inceleme sürecini alır ve bunu eşzamansız ve web’de Google Workspace stilinde yapar. Editörler, müşteriler ve şirketin bulut tabanlı yazılımını kullanarak görüntüleri depolamak ve görüntülemek ve yalnızca bir bağlantı paylaşarak düzenlemeler hakkında geri bildirim bırakmak için kullanabilen herkes. Frame.io ayrıca Adobe’nin Premiere Pro, Apple’ın Final Cut Pro ve Avid Media Composer gibi popüler video düzenleme yazılımlarıyla entegrasyonlar sunar.

Verge, Frame.io’ya yabancı değil – video ekibimiz yazılımı son birkaç yıldır kullanıyor.Frame.io, Adobe’nin anlaşması kapanana kadar bağımsız olarak çalışacak, ardından şirketin kurucuları Frame.io CEO’su Emery Wells ve kurucu ortağı John Traver Adobe’ye katılacak. Adobe, Wells’in Frame.io ekibine liderlik etmeye ve doğrudan Adobe’nin baş ürün ofisi Scott Belsky’ye rapor vermeye devam edeceğini söylüyor. Satın almayla ilgili bir açıklamada Wells, “Bildiğiniz ve sevdiğiniz Frame.io ürünü hiçbir yere gitmiyor” diye ekliyor ve Adobe’nin sahipliğinin daha fazla kaynak ve Premiere Pro ve Creative Cloud ile daha yakın entegrasyonlar sunacağını söylüyor. Wells’e göre Frame.io, Final Cut Pro, Avid ve DaVinci Resolve gibi Adobe olmayan yazılımları da desteklemeye devam edecek.

Her iki duyuruda da belirtilmeyen, anlaşma kapandığında Frame.io’ya abone olmanın gelecekte nasıl görüneceği. Şu anda Frame.io’nun sınırlı bir sürümünü ücretsiz olarak kullanabilir veya değişen miktarlarda bulut depolama alanı ve kullanıcılar için ayda 15 ABD Doları, ayda 25 ABD Doları veya özel kurumsal fiyatlandırma ödeyebilirsiniz. Bu planların gelecekte bir noktada Creative Cloud aboneliğine sorunsuz bir şekilde entegre edileceğini hayal etmek zor değil. Verge, Adobe’den Frame.io’yu mevcut aboneliklerine ileride dahil etmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

Adobe geçmişte Premiere Pro, Photoshop ve Illustrator’a kendi işbirliği özelliklerini eklemek için hamleler yaptı, ancak hiçbir şey Frame.io ile tamamen aynı görünmüyor. Şirketi satın almak, Adobe’nin bir bütün olarak yaratıcı endüstri üzerindeki sıkı kontrolünü güçlendirirken, halihazırda bir Creative Cloud abonesi olan herkes için anlaşmayı doğal olarak tatlandırabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe, Yazılım Üreticisi Frame.io’yu 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör