Lazer Güdümlü Yeni Mini Füzenin Adı METE Oldu

blank
Lazer Güdümlü Yeni Mini Füzenin Adı METE Oldu

İçerik: Lazer Güdümlü Yeni Mini Füzenin Adı METE Oldu

Lazer Güdümlü Mini Füzenin Adı METE Oldu:

IDEF 2019’da Roketsan’ın önemli bir konsepti olarak öne çıkan lazer güdümlü mini füze YATAĞAN projesi, çeşitli teknik değişikliklerle mühimmatın adını değiştirdi. Mühimmatın adı “METE” oldu.

Roketsan tarafından geliştirilen ve yeni nesil 40 milimetre bombaatarlarla ateşlenebilen Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE, mevcut konvansiyonel bombaatar mühimmatının maksimum menzilinin ötesinde bir etki yaratarak fark yaratıyor.

El bombası fırlatıcı ile tek personel tarafından ateşlenebilen METE, mini İnsansız Hava Araçları (İHA), İnsansız Kara Araçları (İHA), İnsansız Deniz Araçları ve (İDA) kara araçlarının kulelerine entegre olacak şekilde tasarlandı. hafif ve küçük boyutlu.

Roketsan, bu sistemi bugün meskun savaş ortamında güvenlik güçleri için kullanıyor; Keskin nişancı, düşmanla temas halinde olan kitlesel hedefler ve takviye unsurları gibi tehditlere karşı muharebe gücünün etkinliğini artırmak için harekete geçti.

METE, ağırlığı yaklaşık 1 kilogram olan birçok platformda kullanılabiliyor. Yarı aktif lazer arayıcı kafasına ve yaklaşık 1 metre CEP isabet hassasiyetine sahip olan ve 1000+ metre menzile ulaşabilen bu sistemin geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Lazer pointer ile işaretlenen hedefe, minyatür arayıcı başlığı ve minyatür kontrollü tahrik sistemi ile yönlendirilen METE, hafif yapılara, zırhsız kara araçlarına, olası keskin nişancı pozisyonları gibi korumasız hedeflere ve fırsat hedeflerine karşı etkin vuruş gücü sağlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lazer Güdümlü Yeni Mini Füzenin Adı METE Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör