Tesla, İnsansı Robot Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

blank
Elon Musk Tesla'nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

İçerik: Tesla, İnsansı Robot Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Tesla, İnsansı Robot Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor:

Elon Musk, otomobil üreticisinin (ve belki de yakında robot üreticisi olacak) AI Günü etkinliğinde Tesla’nın basitçe Tesla Bot olarak adlandırılan insansı bir robot inşa ettiğini açıkladı. Dostça olması amaçlandı, dedi ve onu geride bırakabilecek ve alt edebilecek kadar yavaş ve zayıf olun – bilirsiniz, gelecekte robot ayaklanması olursa diye.

Tesla Bot, şirketin araçları için kullandığı Autopilot teknolojisinden farklı olarak yapay bir zeka sistemi üzerinde çalışacak. İnsanlar için çeşitli tehlikeli ve tekrarlayan görevleri yapmak ve adım adım talimatlarla beslenmek zorunda kalmadan dünyamızda gezinmek için tasarlanacak. Musk, “Lütfen o cıvatayı alın ve o anahtarla arabaya takın” gibi basit komutları takip edebilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, sahipleri için yiyecek alabilmeli ve diğer önemsiz görevleri yerine getirebilmelidir.

Musk, etkinlik sırasında robotun yalnızca bir görüntüsünü sunarken, şirket, makinenin nasıl görüneceğine dair sağlam bir vizyona sahip. Gövdesi için hafif malzemelerin kullanılması sayesinde 5’8″ boyunda ve 125 pound ağırlığında olacak ve kullanışlı bilgileri görüntülemek için kullanabileceği bir yüz için bir ekrana sahip olacak. Makine bir üst ile hareket edebilecek. Ortalama insan yürüme hızından biraz daha hızlı olan 5mph hızı ve 45 pound’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Musk, şirketin Tesla Bot’un bir prototipini gelecek yıla kadar hazır hale getirmeyi planladığını, ancak bunun gibi iddialı projeler için gecikmelerin sürpriz olmayacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, İnsansı Robot Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi

Araştırmacılar Yapay Zekanın Sürekli Öğrenimini Geliştirdi. Araştırmacılar, talep üzerine yeniden programlanabilen bir elektronik çipin yapay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör