Apple’ın Siri Hakkında Geri Bildirim Toplayacak

blank
Apple'ın Siri Hakkında Geri Bildirim Toplayacak

İçerik: Apple’ın Siri Hakkında Geri Bildirim Toplayacak

Apple’ın Siri Hakkında Geri Bildirim Toplayacak:

Apple, Siri’yi Google Asistan ve Amazon Alexa’dan önce yayınlamış olsa da, birçok yönden sesle etkinleştirilen asistanı üçü arasında en az gelişmiş olanıdır. Bunların çoğu, veri miktarı ve dijital asistanların farklı dilleri, lehçeleri ve konuşma kalıplarını anlaması için gereken eğitimle ilgilidir. Apple, dijital asistanını geliştirmek amacıyla kısa süre önce Siri Speech Study adlı bir uygulama yardımıyla konuşma verilerini ve geri bildirimleri toplamak için bir çalışma başlattı.

TechCrunch tarafından tespit edilen bir listede şirket, “Siri Konuşma Çalışması uygulaması, katılımcıların bilgilendirilmiş onay formunda ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, ürün geliştirme için Apple’a belirli verileri göndermelerine olanak tanıyor” diyor. Yazılım ABD, Kanada, Almanya, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda ve Tayvan’da mevcuttur. Analitik firması Sensor Tower’ın verilerine göre Apple, 9 Ağustos’ta App Store’a Siri Speech Study yükledi ve kısa süre önce 18 Ağustos’ta yazılımı güncelledi.

Apple, uygulama hakkında tam olarak gizli davranmıyor, ancak varlığının reklamını da yapmıyor. Yazılımı aratarak bulamazsınız ve Apple tarafından yayınlanan uygulamalar arasında listelenmez. Benzer şekilde, yazılımı telefonunuza yükleyerek çalışmaya katılamazsınız; katılmak için Apple’dan bir davetiyeye ihtiyacınız var. Uygulama hakkında daha fazla bilgi için Apple’a ulaştık.

Özellikle uygulama, ilgililerin Siri’nin şirkete ne göndereceklerini seçmelerine izin veriyor. Bu önemli bir nokta. 2019’da The Guardian, üçüncü taraf yüklenicilerin asistanın yanıtlarını analiz etmek için anonimleştirilmiş Siri kayıtlarını dinlediği bir Apple programını ayrıntılı olarak anlatan bir rapor yayınladı. Bir muhbir, not verenlerin özel konuşmaları dinlediği “sayısız vaka” olduğunu ve bunların bazılarının cezai münasebetleri ve cinsel karşılaşmaları içerdiğini söyledi. Apple daha sonra programı kendi bünyesine taşıdı ve katılımlı transkriptlere geçti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Siri Hakkında Geri Bildirim Toplayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör