GM, Dünya Çapında Satılan Tüm Chevy Bolt’ları Geri Çağırıyor

blank
GM, Dünya Çapında Satılan Tüm Chevy Bolt'ları Geri Çağırıyor

İçerik: GM, Dünya Çapında Satılan Tüm Chevy Bolt’ları Geri Çağırıyor

GM, Dünya Çapında Satılan Tüm Chevy Bolt’ları Geri Çağırıyor:

Kasım 2020’de GM, 2017 ve 2019 yılları arasında beş aracın alev almasından sonra 68.000’den fazla Chevrolet Bolt EV’yi geri çağırdı. Şimdi, otomobil üreticisi, ilk modelden başlayarak dünya çapında satılan tüm Bolt EV’leri ve Bolt EUV’leri kapsayacak şekilde geri çağırmayı genişletti. en son olanlar. Bu geri çağırma, 60.000’i ABD’de bulunan 73.000 ek aracı ve ilk geri çağrılan Cıvata grubunu kapsıyor.

İlk olayları araştıran GM, Bolt’un Güney Kore’deki bir LG Chemical Solution tesisinde üretilen pillerinde bir üretim hatası buldu. Bu, otomobil üreticisinin ilk geri çağırmaya dahil ettiği modellerin temeli oldu. AP, GM’nin geçen yıl geri çağırmaya dahil olmayan bir 2019 modelinin birkaç hafta önce Arizona, Chandler’da alev almasından sonra yeni Cıvataları araştırmaya başladığını ve pille ilgili toplam yangın olaylarının sayısını 10’a çıkardığını bildirdi. LG’nin diğer sitelerinde üretilen pillerin de kusurlardan etkilenebileceği, dolayısıyla geri çağırma genişlemesi.

GM, 2017 ile 2019 arasındaki modeller için beş pil modülünün tamamını değiştirirken, daha yeni araçlarda yalnızca arızalı modüller değiştirilecektir. Kurulan tüm yeni modüller yeni sekiz yıl, 100.000 mil garanti ile gelecek. Araç sahipleri modül değişimi için arabalarını alana kadar, GM onlara şarjı pil kapasitesinin yüzde 90’ı ile sınırlandırmalarını ve açık havada park etmelerini tavsiye ediyor. (Şirket daha önce alevler içinde kalan araçların neredeyse tamamen şarj olduğunu belirlemişti.) Araç sahiplerine gönderilen bir e-postada, Hedef Şarj Seviyesi modunu kullanarak bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlara bir bağlantı yer alıyordu. Otomobil üreticisi ayrıca, 70 milden daha az menzil kalana kadar pillerinin tükenmesini önlemek için araç sahiplerine araçlarını daha sık şarj etmelerini tavsiye ediyor.

Bu ikinci geri çağırma grubu, ilki için harcamak zorunda olduğu 800 milyon dolara ek olarak şirkete 1 milyar dolara mal olacak. Ayrıca, GM’in EV itişini nasıl etkileyeceği görülmeye devam ediyor. Haziran ayında otomobil üreticisi, 2025’in sonuna kadar piyasada 30 elektrikli araca sahip olabileceğini ve 2035 yılına kadar yalnızca EV’leri satabileceğini umarak 2020’den 2025’e kadar birleşik EV ve kendi kendine sürüş yatırımını 35 milyar dolara çıkardı. Şimdi şirket, LG’nin pillerinde artık sorun olmadığını belirleyene kadar Cıvata üretmeyi ve satmayı bırakacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM, Dünya Çapında Satılan Tüm Chevy Bolt’ları Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör