Hackerlar Japonya Kripto Borsasından 97 Milyon Dolar Çaldı

blank
Hackerlar Japonya Kripto Borsasından 97 Milyon Dolar Çaldı

İçerik: Hackerlar Japonya Kripto Borsasından 97 Milyon Dolar Çaldı

Hackerlar Japonya Kripto Borsasından 97 Milyon Dolar Çaldı. Bir bilgisayar korsanının cüretkar bir kripto soygununu gerçekleştirmesinden sadece birkaç gün sonra, başka bir büyük kamu ihlali meydana geldi. Japon kripto para borsası Liquid, bilgisayar korsanlarının tahmini 97 milyon dolarlık çalıntı varlıkla kaçtığını gören bir siber saldırının son kurbanı. Liquid’in soruşturmasında yardımcı olan bir kripto izleme firması olan Elliptic’e göre, fonlar, suçlunun dondurulmalarını önlemek için merkezi olmayan borsaları kullanarak Ether’e dönüştürdüğü 45 milyon dolarlık Ethereum tokenlerini içeriyor.

Liquid, Singapur saatiyle Perşembe sabahı, bazı müşterilerin kripto cüzdanlarına yetkisiz erişim tespit ettiğini açıkladı. İhlal, fiat para çekme ve para yatırma dahil diğer hizmetler açık tutulsa da, tüm kripto para çekme işlemlerini durdurmasına neden oldu. Twitter’daki en son güncellemesinde şirket, çalınan varlıkların hareketini takip ettiğini ve fonları dondurmak ve kurtarmak için diğer borsalarla birlikte çalıştığını söyledi.

Olay, bu ay gerçekleşecek ikinci büyük kripto soygunu. Daha önce, bir bilgisayar korsanı, merkezi olmayan Poly Network finans platformundan Ethereum, Shiba Inu ve diğer dijital para birimlerinde yaklaşık 611 milyon dolar çaldı ve hızla geri verdi. Şirket daha sonra, henüz kimliği belirlenemeyen faile, sistemlerindeki güvenlik açıklarını belirlemeye yardımcı olduğu için 500.000 dolarlık bir hata ödülü teklif etti. Bununla birlikte, ödülün bir pazarlık aracı olarak mı yoksa sadece zarar verici bir dizi olaya olumlu bir dönüş sağlamanın bir yolu olarak mı kullanıldığı belirsizdir.

Bu, bir Japon borsasının ilk kez hedef alınışı da değil. 2018’de Tokyo merkezli Coincheck, bir saldırıda kabaca 534 milyon dolar değerinde daha az bilinen kripto tokenlerini kaybetti. Daha önce, 2014 yılında, Japon akranı Mt. Gox, bir kripto soygununda 400 milyon dolar ile 480 milyon dolar arasında kaybetti ve bu, Japonya’nın yasa koyucularının bitcoin borsalarını düzenleyen bir yasa çıkarmasıyla sonuçlandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hackerlar Japonya Kripto Borsasından 97 Milyon Dolar Çaldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör