Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır

blank
Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır

İçerik: Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır

Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır. Roketsan tarafından geliştirilen Kaide Üstü CİRİT Silah Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmeye hazır.

Roketsan, yenilikçi bir yaklaşımla geliştirdiği füzelerin farklı platformlardan ateşlenebilmesi için çözümler üretmeye devam ediyor.

Kaideye Monte CİRİT (KMC) Silah Sistemi, yüksek hareket kabiliyeti, 360° dönüş özelliği ve araç içinden kontrol edilebilen stabilize kule sistemi ile Lazer ve Kızılötesi Görüntüleme Arayıcı (IIR) güdümlü füzelerin fırlatılması için geliştirilmiş özel bir çözüm olarak öne çıkıyor.

2014 yılında kalifiye olan KMC Silah Sistemi, hem kara hem de deniz platformlarında başarıyla entegre edilmiş ve test edilmiştir. Sistem, hem dururken hem de hareket halinde atış kabiliyeti ile yüksek darbe gücüne sahip UMTAS, L-UMTAS ve CİRİT füzelerini ateşleyebilmektedir.

4 UMTAS/L-UMTAS, 8 CİRİTS veya 2 adet UMTAS/L-UMTAS ve 4 adet CİRİT füzesi taşıyabilme özelliğine sahip olup, kullanıcısına farklı konfigürasyonlarda atış yapabilme imkanı sunmaktadır.
Tankları, hafif zırhlı araçları, personeli ve fırsat hedeflerini imha etmek için geliştirilen KMC Silah Sistemi, gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor.

Sistem, lazer ve IIR güdümlü 3 farklı tipte füze ateşleyebilen dünyadaki tek silah sistemi olması nedeniyle rakiplerini geride bırakıyor. Stabilize edilmiş kulesi sayesinde 40 kilometreye kadar hareket halinde atış imkanı sağlayan KMC Silah Sistemi, kullanıcıya 8 kilometreye kadar yüksek vuruş kabiliyeti sunuyor.

Bu sistem ayrıca taşıdığı yüksek teknolojili elektro-optik sistem ile 20 kilometreye kadar menzilde keşif ve gözetleme faaliyetleri de gerçekleştirebiliyor. KMC Silah Sistemine 7,62 mm Makineli Tüfek Entegrasyonu için çalışmalar devam ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Zoom’un Canlı Altyazı Özelliği Yakında 30 Dilde Mevcut Olacak

Zoom’un Canlı Altyazı Özelliği Yakında 30 Dilde Mevcut Olacak: Zoom, bugün yıllık Zoomtoopia konferansını düzenledi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör