Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor

blank
Elon Musk Tesla'nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

İçerik: Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor

Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor:

Elon Musk, otomobil üreticisinin (ve belki de yakında robot üreticisi olacak) AI Günü etkinliğinde Tesla’nın basitçe Tesla Bot olarak adlandırılan insansı bir robot inşa ettiğini açıkladı. Dostça olması amaçlandı, dedi ve onu geride bırakıp alt edebileceğiniz kadar yavaş ve zayıf olun – bilirsiniz, gelecekte robot ayaklanması olursa diye.

Tesla Bot, şirketin araçları için kullandığı Autopilot teknolojisinden farklı olarak yapay bir zeka sistemi üzerinde çalışacak. İnsanlar için çeşitli tehlikeli ve tekrarlayan görevleri yapmak ve adım adım talimatlarla beslenmek zorunda kalmadan dünyamızda gezinmek için tasarlanacak. Musk, “Lütfen o cıvatayı alın ve o anahtarla arabaya takın” gibi basit komutları takip edebilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, sahipleri için yiyecek alabilmeli ve diğer önemsiz görevleri yerine getirebilmelidir.

Musk, etkinlik sırasında robotun yalnızca bir görüntüsünü sunarken, şirket, makinenin nasıl görüneceğine dair şimdiden sağlam bir vizyona sahip. Gövdesi için hafif malzemelerin kullanılması sayesinde 5’8″ boyunda ve 125 pound ağırlığında olacak ve kullanışlı bilgileri görüntülemek için kullanabileceği bir yüz için bir ekrana sahip olacak. Makine bir üst ile hareket edebilecek. Ortalama insan yürüme hızından biraz daha hızlı olan 5mph hızı ve 45 pound’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Musk, şirketin Tesla Bot’un bir prototipini gelecek yıla kadar hazır hale getirmeyi planladığını, ancak bunun gibi iddialı projeler için gecikmelerin sürpriz olmayacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’de Yeni Titanosaur Fosilleri Keşfedildi

Çin’de Yeni Titanosaur Fosilleri Keşfedildi: Çinli araştırmacılar, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Hami (Dune) pterosaur faunasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör