Yeni Moto Edge, Özel Bir Kamera ve İşlemciyle Geliyor

blank
Yeni Moto Edge, Özel Bir Kamera ve İşlemciyle Geliyor

İçerik: Yeni Moto Edge, Özel Bir Kamera ve İşlemciyle Geliyor

Yeni Moto Edge, Özel Bir Kamera ve İşlemciyle Geliyor:

Geçen yıl Motorola, çoğunlukla orta halli bir cihaz olan Edge Plus ile üst düzey telefon pazarına geri döndü. Daha sonra bunu daha uygun fiyatlı ve çekici Edge ile takip etti. Şirketin bugün açıklanan en yeni telefonu, bu iki cihaz arasında bir yere düşüyor. Tam bir amiral gemisi değil, ancak tamamen orta sınıf bir cihaz da değil. Dahili olarak 2021 Edge, 8 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar dahili depolama ve bir Snapdragon 778G işlemciye sahiptir.

Bu, Edge Plus ile birlikte gelen Snapdragon 865 Motorola’dan bir adım geride, ancak 2021 Edge’in öncekilere göre sunduğu şey, 144Hz yenileme hızı paneline sahip 6.8 inçlik bir ekran. Hem 2020 Edge hem de Edge Plus, 90Hz ile sınırlıydı ve bu, yeni modelin orta sınıf işlemcisiyle bile daha duyarlı hissetmesini sağlamalı.

Motorola, 2021 Edge’deki kamera modülünü de elden geçirdi. Telefon artık, düşük ışık koşullarında performansı artırmak için piksel gruplama teknolojisini kullanan birincil 108 megapiksel sensöre sahip. Ana kamerayı desteklemek, 119 derecelik görüş alanına sahip bir lense sahip 8 megapiksel geniş açılı bir kameradır. Kamera dizisini tamamlayan 2 megapiksel derinlik sensörüdür. Selfie’ler için, piksel gruplamadan da yararlanabilen 32 megapiksellik bir atıcı var.

2021 Edge, çeşitli küresel LTE ve 6GHz altı bantları destekler. Ayrıca WiFi 6E, Bluetooth 5.2 ve NFC bağlantısının yanı sıra Verizon (Engadget’in ana şirketi) ve AT&T’nin devam eden 5G kurulumlarında spektrumu kullanması için kullanışlı olacak C-bant desteği ile birlikte geliyor. Verizon’dan bahsetmişken, taşıyıcı yıl içinde bir mmWave modeli sunmayı planlıyor.

Her şeye güç sağlayan 5.000 mAh pil Motorola’nın iki güne kadar çalışma süresi sağlaması gerektiğini söylüyor. Yazılım cephesinde, telefon Android 11 ve şirketin My UX dış görünümü ile birlikte gönderilecek. Motorola, telefonu iki büyük platform güncellemesi ve iki yıllık iki ayda bir güvenlik yamaları ile desteklemeyi planlıyor.

2021 Edge’de bulamayacağınız şey, kablosuz şarj veya sağlam su yalıtımı desteği. Sadece IP52 sertifikalıdır. Bugünlerde çoğu üst düzey telefon, IP67 veya IP68 su direncine sahiptir.

Edge’de olduğu gibi şirket, 2021 modelini “sınırlı bir süre” için 200 $ indirimle satmayı planlıyor. Motorola, telefonun ne kadar süreyle 500 dolara mal olacağını söylemedi. Kilidi açılmış model için ön siparişler 23 Ağustos’ta başlayacak ve 2 Eylül’de genel satışa sunulacak. Verizon ve Spectrum Wireless, telefonu daha sonraki bir tarihte satmaya başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Moto Edge, Özel Bir Kamera ve İşlemciyle Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör