Elon Musk Tesla’nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

blank
Elon Musk Tesla'nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

İçerik: Elon Musk Tesla’nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

Elon Musk Tesla’nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi:

Elon Musk, Tesla’nın insansı bir proje üzerinde çalıştığını ve ilk prototipi “gelecek yıl” sunacağını duyurdu. Tesla’nın Yapay Zeka Günü etkinliğinde Tesla Bot adlı robotu ortaya çıkaran Musk, arkadaş canlısı olması amaçlandığını ve “güvensiz, tekrarlayan veya sıkıcı” görevleri yerine getirebileceğini söyledi. Tesla, robotu oluşturmak için yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) teknikleriyle edindiği deneyimden yararlanacak.

Tesla, robotun hazır olduğunda nasıl görüneceğine dair bir fikir paylaştı. Video, iki pedallı bir robotun kameraya doğru yürüdüğünü ve ardından video kesildiğinde izleyicilerden “ekibimize katılmalarını” istemek için hareketsiz durduğunu gösteriyordu. Musk videoyu retweetledi.

Tesla, web sitesinde, uzmanlıklarını araç filosunun ötesinde geliştirmeye yardımcı olmak için mekanik, elektrik, kontrol ve yazılım mühendisleri aradığını söyledi.

Robot 5,8 fit (1,8 m) boyunda ve 125 pound (57 kg) ağırlığında olacak. 5mph (8 kmph) hızda hareket edebilecek ve 45 pound (20kg) ağırlık taşıyabilecek. Kullanıcılarına faydalı bilgiler vermek için yüzünde bir ekran olacak. “Onu kuruyoruz… öyle ki mekanik düzeyde, fiziksel düzeyde ondan kaçabilir ve büyük olasılıkla onu alt edebilirsiniz. Umarım bu asla olmaz” dedi Musk, etkinliğin açılışı sırasında seyircilerden bir kahkaha attı. Ayrıca fiziksel çalışmanın gelecekte bir seçim olacağını söyledi.

Daha önce, teknoloji milyarderi yapay zekaya karşı defalarca konuşarak, yapay zekayı “insan uygarlığının varlığı için temel bir risk” olarak nitelendirdi. Musk, ABD hükümetinden çok geç olmadan yapay zekadaki en son başarıları daha iyi anlamasını istemişti. 2018’de “Bir kez farkındalık olduğunda insanlar olması gerektiği gibi aşırı derecede korkacaklar” demişti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk Tesla’nın İnsansı Robotlar Üzerinde Çalıştığını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör