Google Pixel 6’nın Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak

blank
Google Pixel 6'nın Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak

İçerik: Google Pixel 6’nın Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak

Google Pixel 6’nın Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak:

Beğenin ya da beğenmeyin, Google, birlikte verilen şarj cihazlarını terk etme konusunda Apple ve Samsung’u takip ediyor. Şirket, The Verge’e Pixel 6’nın kutuda bir şarj cihazı içermediğini onayladı. Akranları gibi Google da buna gerek olmadığını iddia ediyor – çoğu insanda zaten USB-C şarj cihazı var, diyor şirket.

Pixel 5a, Google’ın kutu içi güç parçasına sahip son telefonu olmalıdır. Google’a konuyla ilgili yorum yapıp yapamayacağını sorduk.

Google buna doğrudan değinmese de, şirketler tarihsel olarak şarj cihazını kaldırmayı çevre dostu bir hareket olarak haklı çıkardılar. Apple, Samsung ve diğerleri yalnızca genel olarak daha az şarj cihazı üretip e-atığı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda telefonları gönderi başına daha fazla cihaza (ve dolayısıyla daha az seyahate) izin veren daha küçük kutularda gönderir.

Ancak eleştirmenlerin gözlemlediği gibi, bu avantaj tartışılabilir – bir şarj cihazı satın almanız gerekiyorsa, başka bir şirketten şarj cihazı sipariş ederek daha fazla atık yaratabilirsiniz. Diğerleri bunun maliyet düşürücü bir hareket olduğunu düşünüyor. Şirketler, bazen gereksiz olan bir aksesuarı kaldırarak artan telefon maliyetlerini gizleyebilir (veya en azından azaltabilir).

Her iki durumda da, birlikte verilen şarj cihazları için seçenekleriniz küçülüyor. Ekstra ücret ödemeden bir tuğla almaya kararlıysanız, Xiaomi (Mi 11 için ‘ücretsiz’ bir şarj cihazı sunar) gibi markalara başvurmanız gerekebilir. Aksi takdirde, telefonunuzu şarjlı tutmak için en az bir ayrı şarj cihazı satın almaktan vazgeçmeniz gerekebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel 6’nın Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör