Intel, AI Destekli RealSense Kameralarından Vazgeçiyor

blank
Intel, AI Destekli RealSense Kameralarından Vazgeçiyor

İçerik: Intel, AI Destekli RealSense Kameralarından Vazgeçiyor

Intel, AI Destekli RealSense Kameralarından Vazgeçiyor:

Intel, enerjisinin çoğunu ana çip işine akıtıyor ve bu, artık daha az önemli işlerinden bazılarını bir kenara bırakmak anlamına geliyor. Şirket, CRN’ye yaptığı açıklamada RealSense’i “çözdüğünü” ve yetenek ve bilgisayarla görme teknolojisini çekirdek çip işlerini “daha iyi destekleyen” çabalara aktardığını söyledi. Yarı iletken devi mevcut taahhütlerini yerine getirecek, ancak sonun ufukta olduğu açık.

Takımın lideri Sagi Ben Moshe’nin iki hafta önce Intel’den ayrıldığını söylemesinin ardından RealSense’in kaderi hakkında sorular su yüzüne çıktı.

RealSense, bilgisayar görüşünü daha esnek ve erişilebilir hale getirmeyi amaçladı. Bir şirket veya araştırmacı, robot navigasyonundan yüz tanımaya kadar her şeye yardımcı olacak kameralar satın alabilir ve hatta geliştirici odaklı bir telefon bile vardı. Yine de, hiçbir zaman gerçek anlamda ana akım bir ürün olmadı ve ASI Başkan Yardımcısı Kent Tibbils, CRN’ye önemli miktarlarda RealSense kamera satın alan çok az müşteri olduğunu söyledi. İş, Intel’in diğer ekiplerine yardımcı olsa bile, gerçekten para kazandıran bir bölüm değildi.

Intel için muhtemelen daha basit bir cevap var: balast kesmek istiyor. CEO Pat Gelsinger, Intel’in çip yapma tacını geri almasını istiyor ve bu, kaynaklarını tasarım ve üretim yeteneklerine yoğunlaştırmak anlamına geliyor. RealSense ne kadar başarılı olursa olsun, Intel’in en son stratejisinden potansiyel bir dikkat dağıtıcıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Intel, AI Destekli RealSense Kameralarından Vazgeçiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör