Oppo, OIS’in Yakında Telefonlarına Geleceğini Söyledi

blank
Oppo, OIS'in Yakında Telefonlarına Geleceğini Söyledi

İçerik: Oppo, OIS’in Yakında Telefonlarına Geleceğini Söyledi

Oppo, OIS’in Yakında Telefonlarına Geleceğini Söyledi:En son gelişmelerini göstermekten asla çekinmeyen Oppo, şimdi daha fazla mobil kamera teknolojisiyle dalga geçiyor. Oppo’ya göre, belki de en ilginç kısım, maksimum etki için hem lens kaydırmayı hem de sensör kaydırmayı kullanan 5 eksenli optik görüntü sabitlemedir – görünüşe göre geleneksel optik sabitlemeden üç kat daha fazla açı. Doğruysa, bu daha fazla titremeyi telafi edecek, böylece elde taşınırken bile daha hızlı yakalama ve daha iyi düşük ışık performansı sağlayacaktır.

Bu tür bir uygulama, profesyonel kamera dünyasında yeni bir şey değil, ancak buradaki zorluk, çözümü küçültmek ve her şeyi bir telefonda kalan küçük alana sığdırmaktır. Rulmanlı motorlar tarafından tahrik edilen lens, hafif titreşimler için birincil stabilizasyon aracı olarak hizmet eder. Daha büyük hareketler için, hem lens hem de sensör, şekil hafızalı alaşımlar tarafından kontrol edilen ikincisinin kayması ve dönüşü ile 5 eksenli stabilizasyon elde etmek için devreye girer.

Oppo, ekstra hareketli parçaların dahil edilmesinin olası arıza noktalarının sayısını artırmak anlamına geldiğini kabul ediyor, bu nedenle seri üretime başlamadan önce çeşitli düşme testleri ve güvenilirlik testleri yapmaya devam edecek. Şirket, bu özellikle donatılmış ilk telefonunu piyasaya sürmeyi Q1 2022’yi hedefliyor.

Oppo, 5 eksenli optik stabilizasyon teknolojisine ek olarak, şirketin yüzde 60 daha fazla ışık alabileceğini ve gürültüde yüzde 35 azalma sağlayabileceğini iddia ettiği yeni nesil RGBW sensörünü tanıttı. Bu, bu yılın 4. çeyreğinde bazen belirtilmemiş bir Oppo telefonuna gelecek. Şirket ayrıca daha fazla esneklik sunmak için 85-200 mm sürekli optik yakınlaştırma modülü üzerinde çalışıyor. Bunun tam olarak ne zaman ticari olarak temin edilebileceği belli değil.

Oppo, belirsiz kamera teknolojisiyle kendisini daha da farklılaştırmaya çalışan tek telefon üreticisi değil. Birkaç isim vermek gerekirse, Vivo geçen yıl X50 Pro’dan bu yana etkileyici mikro gimbal kamerasını kullanırken, ASUS uygun bir şekilde adlandırılmış Zenfone 8 Flip’te üçüncü nesil flip kamerasını kullanıyor. Xiaomi, Mi Mix 4 için en son nesil ekran altı kamerayı almadan önce Mi Mix Fold’da şekil değiştiren bir “sıvı lens” kamerayı bile denedi. önümüzdeki aylar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oppo, OIS’in Yakında Telefonlarına Geleceğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör