Biden, Google ve Microsoft İle Siber Güvenlik İçin Görüşecek

blank
Biden, Google ve Microsoft İle Siber Güvenlik İçin Görüşecek

İçerik: Biden, Google ve Microsoft İle Siber Güvenlik İçin Görüşecek

Biden, Google ve Microsoft İle Siber Güvenlik İçin Görüşecek:

ABD, federal savcılardan et tedarikçilerine kadar herkesi hedef alan bir dizi büyük siber saldırıya maruz kaldı ve Beyaz Saray, önemli şirketlerle bazı görüşmelerin uzun vadeli güvenlik çözümleri üretmesini umuyor. Washington Post, Başkan Biden, bazı kabine üyeleri ve ilgili güvenlik yetkililerinin 25 Ağustos’ta teknoloji devleri ADP, Amazon, Apple, Google, IBM ve Microsoft ile siber güvenliği güçlendirmeye nasıl yardımcı olabileceklerini görmek için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Üst düzey bir Biden yönetim yetkilisi, fidye yazılımı saldırılarının gündemde olmasına rağmen, Beyaz Saray’ın siber güvenlik sorunlarının “temel nedenlerini” ele almak istediğini söyledi. Bu, çok çeşitli güvenlik açıklarının ele alınmasını, “iyi operasyonel uygulamalar” oluşturulmasını ve daha fazla güvenlik çalışanının işe alınmasını içeriyordu.

Görüşmeler aynı zamanda finans ve sigorta devlerinin (JPMorgan Chase, Bank of America ve Travellers dahil) yanı sıra Code.org ve Girls Who Code gibi eğitim organizasyonlarını da içerecek. Biden toplantısı tartışmaların merkezinde yer alırken, kabine üyeleri ve yetkililerle yapılan sohbetler, kesin çözümlerin bulunmasına yardımcı olacak “gayri resmi” oturumlar olarak faturalandırılıyor.

Beyaz Saray, toplantıların ABD’nin hem hükümeti hem de özel sektörü içeren “bütün ulus” bir siber güvenlik stratejisine ihtiyacı olduğunun kabulü olduğunu söyledi. Ayrıca bunun şirketlerle güvenlik konularında “son anlaşma” olmayacağına da söz verdi. Bu, Biden’ın federal güvenlik standartlarını ve koordinasyonunu destekleme amaçlı bir yürütme emri çıkarmak gibi hayati altyapı için dijital güvenliği artırmak amacıyla birden fazla adım atmasından kısa bir süre sonra geldi.

Soru, her zaman olduğu gibi, tartışmaların anlamlı bir eyleme yol açıp açmayacağıdır. Teknoloji firmalarıyla yapılan toplantı, yukarıdan aşağıya karar vermede yardımcı olabilir, ancak diğer görüşmeler de somut strateji değişikliklerine yol açmadıkça, bunun pek bir önemi olmayacak. Şirketler belirli siber güvenlik iyileştirmelerini taahhüt etmezlerse (veya edemezlerse), bu bir halkla ilişkiler çalışmasından biraz daha fazlası olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Biden, Google ve Microsoft İle Siber Güvenlik İçin Görüşecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör