Facebook, Ana Uygulamasına Sesli Ve Görüntülü Arama Getiriyor

blank
Facebook, Ana Uygulamasına Sesli Ve Görüntülü Arama Getiriyor

İçerik: Facebook, Ana Uygulamasına Sesli Ve Görüntülü Arama Getiriyor

Facebook, Ana Uygulamasına Sesli Ve Görüntülü Arama Getiriyor:

Facebook, Bloomberg’e göre, kullanıcılara ana uygulamanın içinden sesli ve görüntülü arama yapma imkanı veren bir özelliği test etmeye başladı. Sosyal ağın deneylerinden herhangi birinde olduğu gibi, yalnızca sınırlı sayıda hesap tarafından kullanılabilir. Ancak teste erişimi olanlar, Messenger uygulamasını başlatmak zorunda kalmadan platformdaki arkadaşlarını arayabilecekler.

Yayının belirttiği gibi, bu, Facebook’un 2014’te ayrı bir uygulama haline gelen Messenger ve WhatsApp’ı içeren hizmetlerini daha da kolaylaştırmak için araştırdığı bir hamle gibi görünüyor. Messenger’ın ürün yönetimi direktörü Connor Hayes, Bloomberg’e, şirketin ana uygulaması ile Messenger hizmeti arasında ileri geri atlama ihtiyacını azaltmayı amaçladığını söyledi.

Facebook zaten mesajlaşma uygulamalarını birleştirmeyi planlıyor. Eylül 2020’de Instagram ve Messenger arasında sohbet etme ve mesaj gönderme özelliğini etkinleştirdi ve sosyal ağ daha önce WhatsApp’ın uygulamalar arası mesajlaşma yeteneklerine sahip olacağını söyledi. Şirket, geçen yıl ana uygulamaya Messenger’ın daha basit bir sürümünü yerleştirmeyi de test etti. Bu, Jane Manchun Wong’un kullanıcıları mesajlaşma simgesine dokunduklarında doğrudan “Sohbetler” bölümüne götüren deneysel bir özellik bulduğu en az 2019’dan beri sosyal ağın düşündüğü bir şey. Şu anda, bunu yapmak Messenger uygulamasını otomatik olarak açar.

Hayes, yayına Facebook’un artık Messenger’ı bağımsız bir uygulama yerine bir hizmet olarak gördüğünü söyledi. Gelecekte şirketin diğer uygulamalarında daha fazla teknoloji görebiliriz – aslında Instagram, Oculus ve Portal cihazları sesli ve görüntülü aramalar için zaten Messenger’ın teknolojisini kullanıyor. “Zamanla bundan biraz daha fazlasını görmeye başlayacaksınız” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Ana Uygulamasına Sesli Ve Görüntülü Arama Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör