Fitbit Charge 5 Akıllı Fitness Bandı Piyasaya Sürüldü

blank
Fitbit Charge 5 Akıllı Fitness Bandı Piyasaya Sürüldü

İçerik: Fitbit Charge 5 Akıllı Fitness Bandı Piyasaya Sürüldü

Fitbit Charge 5 Akıllı Fitness Bandı Piyasaya Sürüldü:

Fitbit Charge 5, önceki modele göre daha şık bir tasarım ve daha parlak bir ekranla dünya çapında tanıtıldı. Fitbit, Charge 5’in Fitbit Charge 4’ten yüzde 10 daha ince olduğunu ancak 7 güne kadar pil ömrü sunmaya devam ettiğini söylüyor. Fitness bandı, bir antrenman için “hazırlık durumunuzu” hesaplayan ve kalp atış hızınıza, uykunuza ve aktivitenize dayalı olarak belirli bir günde ne yapmanız gerektiğini öneren Günlük Hazırlık Puanı adlı yeni bir sağlık metriğiyle birlikte gelir. Hafif yoga, yüksek yoğunluklu egzersizler ve hatta puana bağlı olarak dinlenme önerebilir. Fitbit Charge 5’in diğer özellikleri arasında bilek üzerinde bir EKG uygulaması ve stres seviyelerini izlemek için bir EDA sensörü bulunur.

Fitbit Charge 5 teknik özellikleri ve özellikleri
Fitbit Charge 5 muhafazası alüminyum, cam ve reçinenin bir kombinasyonudur ve bir silikon bant ile birlikte gelir. Yanlarda EKG uygulaması ve EDA sensörleri için sensör görevi gören paslanmaz çelik raylara sahiptir. Giyilebilir cihaz, 450 nit en yüksek parlaklığa sahip 1.04 inç renkli AMOLED dokunmatik ekran, Her Zaman Açık mod ve hiçbir düğme ile birlikte gelir. Fitbit Charge 5’in Charge 4’ten yüzde 10 daha ince olduğu ve 2 kat daha parlak bir ekrana sahip olduğu söyleniyor.

Fitness takipçisi 20 renkli saat yüzü, dahili GPS + GLONASS, SpO2 sensörü, cilt sıcaklığı sensörü ve optik kalp atış hızı monitörü ile NFC’ye sahiptir. Fitbit Charge 5, 50 metreye kadar su geçirmezlik ile yüzmeye dayanıklıdır. Sırasıyla iOS 12.2 veya üstü ve Android 8.0 veya üstü çalıştıran hem Apple hem de Android cihazlarla uyumludur. Fitbit, Charge 5’in pilinin 7 güne kadar dayanabileceğini ve şarj edilmesinin yaklaşık iki saat sürdüğünü iddia ediyor.

Fitbit Charge 5, e-posta ve çağrı bildirimlerini iletebilir ve hızlı yanıtlar (yalnızca Android için), Rahatsız Etmeyin modu, en uygun uyku evrenizde ayarlanan saatten 30 dakika önce çalan Akıllı Uyandırma alarmı ve Fitbit özelliklerine sahiptir. Temassız ödeme yapın (belirli pazarlarda). Bluetooth aracılığıyla bir akıllı telefona bağlanır ve Android kullanıcıları için Google Fast Pair’i destekler.

Özellikler açısından, Fitbit Charge 5, yalnızca Fitbit Premium kullanıcılarının erişebildiği bir Günlük Hazırlık Puanı sunar. Temel olarak, belirli bir günde iyileşmeye odaklanmanız veya yoğun bir egzersiz yapmanız gerekip gerekmediğini söyler. Skor, aktivite düzeyine, son üç günlük uykuya ve kalp atış hızı değişkenliğine göre analiz edilir. Yeni Fitbit izleyicinin diğer sağlık özellikleri arasında 20 hedef belirleme egzersiz modu, gerçek zamanlı aktif bölge dakika takibi, otomatik egzersiz tanıma ve uyku izleme yer alıyor. Fitbit, Günlük Hazırlık Puanı özelliğinin lansman sırasında kullanılamayacağını ve yakında bir güncelleme ile Charge 5’in yanı sıra Sense, Versa 3, Versa 2, Luxe ve Inspire 2 cihazlarına sunulacağını söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fitbit Charge 5 Akıllı Fitness Bandı Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör