Google, Android Auto Telefon Uygulamasını Sona Erdiriyor

blank
Google, Android Auto Telefon Uygulamasını Sona Erdiriyor

İçerik: Google, Android Auto Telefon Uygulamasını Sona Erdiriyor

Google, Android Auto Telefon Uygulamasını Sona Erdiriyor:

Android Auto, telefonunuza bir arabanın kontrol panelinden erişmenin bir yolu olarak bilinir; bu, telefonunuzu kullanmanıza gerek kalmadan Google Haritalar’a, müzik uygulamalarına ve verilere kolayca erişmenizi sağlar. Ancak yıllardır, Google uyumlu bir gösterge panosu birimi olmayan kişiler için doğrudan telefonda bir Android Auto deneyimi de sunuyor. Daha yakın zamanlarda Google, birkaç gecikmeden sonra bu yılın başlarında gelen bir “Asistanlı sürüş modu” (yukarıda resmedilmiştir) üzerinde de çalışmaktadır. Artık Google Asistan sürüş modu bittiğinde, şirket Android 12 çalıştıran telefonlarda eski Android Auto deneyimini sunmayı bırakacak.

Google’dan 9to5Google ile paylaşılan bir açıklama bu planı doğruluyor. Google Asistan sürüş modu, mobil sürüş deneyimindeki bir sonraki evrimimizdir.” Açıklamada, “Android Auto’yu desteklenen araçlarda kullanan kişiler için bu deneyim ortadan kalkmıyor. Telefon deneyimini (Android Auto mobil uygulaması) kullananlar için Google Asistan sürüş moduna geçilecek. Android 12’den itibaren Google Asistan sürüş modu, yerleşik mobil sürüş deneyimi olacak. Şu anda paylaşacak başka ayrıntımız yok.”

Google bu değişikliği onaylamadan önce, Android 12 çalıştıran bazı Pixel sahipleri, Android Auto uygulamasını telefonlarında çalıştırmaya çalışırken bir bildirim aldı. Android Auto’nun artık “yalnızca araba ekranlarında kullanılabildiğini” söyledi ve bunun yerine Google Asistan sürüş deneyimini denemelerini önerdi. Yeni Google Asistan deneyiminin ileriye dönük odak noktası olacağı göz önüne alındığında, geçiş yapmak çoğu insan için büyük bir sorun değil. Ancak telefonunuzu Android 12’ye yükseltmezseniz, en azından şimdilik Android Auto uygulamasını çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Android Auto Telefon Uygulamasını Sona Erdiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör