Güney Kore Oyun Oynamak İçin Yaş Sınırını Kaldırıyor

blank
Güney Kore Oyun Oynamak İçin Yaş Sınırını Kaldırıyor

İçerik: Güney Kore Oyun Oynamak İçin Yaş Sınırını Kaldırıyor

Güney Kore Oyun Oynamak İçin Yaş Sınırını Kaldırıyor:

Güney Kore’de 16 yaşından küçük oyuncuların bugün kutlama yapmak için bir nedeni var: Korea Herald’ın haberine göre ülke, reşit olmayan oyuncuların gece yarısı ile 06:00 arasında oyun oynamasını engelleyen kapatma yasasını (diğer adıyla Cinderella Yasası) sona erdirmeyi planlıyor. 2011 yılında yürürlüğe girdiğinde, yasa oyun bağımlılığını önlemeyi amaçlıyordu. En azından, çocuklara biraz uyumaları için altı saatlik bir blok verdi.

Güney Kore Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı ile Cinsiyet Eşitliği ve Aile Bakanlığı, çocuk haklarına saygı gösterilmesi ve evde eğitimi teşvik etme yasasını sona erdirdiklerini söylüyor. Ülke, Gençliği Koruma Yasasını revize edeceği yıl sonuna kadar yasayı yürürlükten kaldırmayı hedefliyor.

Haber, reşit olmayan oyuncuların tamamen kancadan uzak olduğu anlamına gelmiyor. Bunun yerine, aşırı oyun, ebeveynlerin ve velilerin onaylanmış oyun süreleri ayarlamasına izin veren ülkenin “seçim izni” sistemi tarafından yönetilecek. Yine de bu, Çin’in 18 yaşından küçük oyuncuların 22:00 ile 08:00 saatleri arasında oynamasını yasaklayan oyun yasağından daha müsamahakar geliyor. Ek olarak, hafta içi 90 dakika ve hafta sonları ve tatil günlerinde üç saat oyun süresi ile sınırlıdırlar.

Kotaku’nun bildirdiği gibi, kapatma yasası aslında PC oyunlarını engellemeyi amaçlıyordu, ancak aynı zamanda konsolları da etkiledi. Sony’nin PlayStation Network’ü ve Microsoft’un Xbox Live’ı hesaplarını yetişkinlerle sınırlandırdı. Bu yüzden Minecraft artık ülkede R dereceli bir oyundur.

The Korea Times’a göre Başbakan Yardımcısı ve Eğitim Bakanı Yoo Eun-hae, “Değişen medya ortamında, çocukların kendileri için karar verme ve kendilerini koruma yeteneği her şeyden daha önemli hale geldi” dedi. Bakanlıklar, gençlerin bu yeteneklerini geliştirebilmeleri için okullarda, evlerde ve toplumda medya ve oyun kullanım eğitimini sistematik olarak desteklemeli ve çocuklar için sağlam bir oyun ortamı ve çeşitli boş zaman etkinlikleri oluşturmak için çaba göstermeye devam etmelidir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Güney Kore Oyun Oynamak İçin Yaş Sınırını Kaldırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör