IDEF 2021’de Mayın Korumalı Zırhlı Araç COBRA II MRAP Tanıtıldı

blank
IDEF 2021'de Mayın Korumalı Zırhlı Araç COBRA II MRAP Tanıtıldı

İçerik: IDEF 2021’de Mayın Korumalı Zırhlı Araç COBRA II MRAP Tanıtıldı

IDEF 2021’de Mayın Korumalı Zırhlı Araç COBRA II MRAP Tanıtıldı:

Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar; 2021-15 Ağustos 2021 tarihlerinde 20.si düzenlenen IDEF 17 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda milli askeri araçları ve kule sistemleri ile yerini aldı. Otokar, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yönetim ve sorumluluğunda, Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 11 gün boyunca ziyarete açık olacak fuarda, kendi tasarımı olan 4 askeri araç ve kule sistemlerini sergiliyor. Kuvvetleri Vakfı.

En zorlu görevler için üretildi COBRA II’nin Türkiye’de ilk kez sergilediği COBRA II MRAPis’in yeni versiyonu.
Yüksek balistik ve üstün manevra kabiliyeti ile dikkat çeken TULPAR-S’nin yanı sıra paletli zırhlı araç COBRA II Zırhlı Acil Ambulans ve URAL Kurmay Gemisi de ziyaretçilerle buluşuyor.

COBRA II ZIRHLI ARAÇ AİLESİ
COBRA II, yüksek koruma ve taşıma seviyesi ve geniş iç hacmi ile öne çıkıyor. Komutan ve sürücü dahil 10 personel taşıma kapasitesine sahip olan COBRA II, üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruması sayesinde üst düzey güvenlik sunuyor. En zorlu arazi ve iklim koşullarında yüksek performans sağlayan COBRA II, isteğe bağlı olarak amfibi tipte üretilmekte ve ihtiyaç duyulan farklı görevlere mükemmel uyum sağlamaktadır. Özellikle geniş silah entegrasyonu ve görev donanım ekipmanı seçenekleri sayesinde tercih edilen COBRA II, sınır koruma, iç güvenlik ve barışı koruma operasyonları başta olmak üzere Türkiye ve ihracat pazarlarında birçok görevi başarıyla yürütüyor. COBRA II, modüler yapısı sayesinde personel taşıyıcı, silah platformu, kara gözetleme radarı, KBRN keşif aracı, komuta kontrol aracı ve ambulans olarak da hizmet verebilmektedir. Otokar, COBRA II MRAP ve COBRA II Zırhlı Acil Ambulans tiplerinin yanı sıra COBRA II’nin Personel Taşıyıcı versiyonunu IDEF’te sergiliyor.

EN ZOR GÖREVLER İÇİN: COBRA II MRAP
İhracat pazarlarında dikkat çeken COBRA II Mayın Korumalı Araç (COBRA II MRAP) aracı, riskli bölgelerde yüksek beka kabiliyeti sağlamak üzere geliştirildi. Bu sınıftaki araçlardan farklı olarak kullanıcılara yüksek balistik ve mayın koruması, yüksek taşıma beklentileri, benzersiz hareket kabiliyeti sunar. COBRA II MRAP’ın dünyadaki benzer mayın geçirmez araçlara kıyasla düşük ağırlık merkezi sayesinde sadece stabilize yollarda değil arazide de üstün hareket kabiliyeti ve eşsiz yol tutuşu sunar. Alçak silüeti ile daha az dikkat çeken araç, modüler yapısı ile kullanıcılarına muharebe sahasında lojistik avantajlar sunuyor. Farklı yerleşim seçenekleri ile 11 kişiye kadar personel taşıma kapasitesine sahip olan araç, kullanıcı ihtiyacına göre 3 veya 5 kapılı olarak yapılandırılabiliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: IDEF 2021’de Mayın Korumalı Zırhlı Araç COBRA II MRAP Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör