League of Legends Dünya Şampiyonası, Çin’den Avrupa’ya Taşınıyor

blank
League of Legends Dünya Şampiyonası, Çin'den Avrupa'ya Taşınıyor

İçerik: League of Legends Dünya Şampiyonası, Çin’den Avrupa’ya Taşınıyor

League of Legends Dünya Şampiyonası, Çin’den Avrupa’ya Taşınıyor:

Riot Games, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası (diğer adıyla Worlds) için planlarını değiştiriyor. Etkinliğin art arda ikinci yıl Çin’de gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak COVID-19 Delta varyantının hızla yayılmasının yol açtığı seyahat komplikasyonları arasında Avrupa’ya taşınıyor.

Riot’un küresel espor başkanı John Needham bir videoda, “Elemeleri geçen takımların ve en iyi oyuncularının bu yıl Worlds’e katılabileceğini garanti etmenin son derece zor olduğu bir noktaya geldik” dedi. “Tüm olası seçenekleri değerlendirdikten sonra, Worlds’ü Avrupa’ya taşımanın çoğu takım ve en iyi oyuncularının rekabet etmesi için en iyi fırsatı sağladığı sonucuna vardık.”

Dünyalar 2021’in Çin genelinde beş şehirde gerçekleşmesi gerekiyordu ve 2018’de ABD için ilk kez duyurulduktan sonra Kasım ayında Shenzhen’de sona erdi. Riot, bu yıl espordaki en büyük etkinliklerden birini Avrupa’da tam olarak nereye getireceğini açıklamadı. Bununla birlikte Needham, en fazla sayıda takım ve onların kilit oyuncuları için erişilebilirliğin en kritik faktör olacağını belirtti. Riot, önümüzdeki günlerde ve haftalarda Worlds 2021 hakkında daha fazla ayrıntı açıklayacak.

Bu ayın başlarında Riot, esporun Kuzey Amerika ligi olan League of Legends Şampiyonası Serisinin (LCS) son maçlarını New Jersey arenasından Los Angeles’taki LCS Arena’ya taşıdı. Delta varyant vakalarındaki artışın, “şu anda büyük bir hayran etkinliğini vicdanen rahat bir şekilde gerçekleştiremeyeceği” anlamına geldiğini söyledi.

Diğer e-sporlar, Kuzey Amerika’daki yüz yüze etkinliklerle hala ilerlemeye devam ediyor. 2021 Call of Duty League sezonu, şampiyona hafta sonu Los Angeles’taki dolu bir Galen Center’da düzenlenerek sona erdi. Overwatch Ligi playoffları ve büyük finalleri, önümüzdeki ay sırasıyla Dallas’ta ve aynı LA arenasında gerçekleşecek ve esporun ABD’deki yüz yüze etkinliklere geri döneceğini işaret ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: League of Legends Dünya Şampiyonası, Çin’den Avrupa’ya Taşınıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör